YouTube

Protestocuların telefonunda toplumsal medya uygulaması var mı diye bakılıyor!

Her iki kaynak da polisin Şangay’daki ulaşım merkezlerinde insanları durdurduğunu belirtirken, Alman DW News Doğu Asya muhabiri William Yang, bunun Pekin ve Hangzhou’da da yaşandığını söylüyor.

TechCrunch ve The Washington Post’tan alınan haberlere nazaran, ülkedeki beşerler bağlantı kurmak ve Çin’in sıfır covid siyasetlerine karşı protestolar düzenlemek için VPN aracılığıyla Twitter, Telegram ve Instagram üzere yasaklanmış hizmetlere erişiyor. Protestolarla ilgili gönderiler Çin toplumsal medyasında ağır bir halde sansürleniyor ve söylendiğine nazaran Çin hükümetiyle kontaklı hesaplar tarafından gönderilen bir spam seli protestolarla ilgili gerçek haberleri Twitter’da engelletiyor.

Çin’in başşehrinde Yang, yetkililerin yabancı uygulamalarla yakaladıkları bireyleri, ferdî bilgilerini aldıktan sonra uyardıklarını söylüyor. Yang, “Eğer polisler bir direnişle karşılaşırlarsa kişiyi ihbar edebileceklerini söylüyor” diye ekliyor. Yang, bu çevirmelerin sokakta ve alışveriş merkezi girişleri başta olmak üzere her yerde olabileceğini belirtiyor. BBC’ye nazaran Çin polisi, protestoların fotoğraflarını silmedikleri için insanları tutuklamakla da tehdit ediyor.

Protestocuların telefonunda toplumsal medya uygulaması var mı diye bakılıyor!

Çin’in Sincan eyaletindeki bir apartmanda cuma günü çıkan yangında 10 kişinin hayatını kaybetmesinin akabinde Çin ve Hong Kong genelinde protestolar patlak verdi. Yangın haberi duyulduktan sonra beşerler, Çin’in covid kısıtlamalarının acil durum müdahale eforlarını mı yoksa bina kiracılarının tahliyesini mi engellediğini sorgulamaya başladı.

Yangının söndürülmesi üç saat sürdü ve bir sakin BBC’ye, konutlarından çıkmalarına müsaade verildiğinde yetkililerin kendisini korona için test ettiğini söyledi. Geçen hafta, Foxconn’un “iPhone City”sinde haftalardır sıkı bir karantina altında olan çalışanların ikramiye ödemelerinin erteleneceğini öğrenmelerinin akabinde şiddetli şovlar patlak vermişti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking