Teknoloji

Türkiye’nin en ucuz elektrikli otomobili!

Elektrikli arabalar her geçen gün hayatımızda daha fazla yer almaya başlarken, markalar da yeni elektrikli modellerini ülkemizde sunmaya devam ediyor. İçten yanmalı motorlara nazaran sahip oldukları ÖTV avantajı ile öne çıkan elektrikli arabalara artık bir yenisi daha eklendi.

Citroen e-C4 tezli fiyatı ve şarj dayanağı ile öne çıkıyor

Ülkemize giriş yapan elektrikli modellerden bir tanesi de Citroen e-C4 oldu. Akaryakıtlı versiyonları ile misal fiyat etiketi ile satışa sunulan yeni elektrikli araba ayrıyeten lansmana özel sunulan avantajlarıyla da öne çıkıyor.

786 bin TL’lik fiyat etiketine sahip olan Citroen e-C4, lansmana özel E-Şarj iş birliğiyle 1 yıllık fiyatsız güç ve duvar tipi şarj aygıtı (Wallbox) ikramlarıyla de dikkat çekiyor. Citroen’in yeni elektrikli modeli, sahip olduğu fiyat etiketi ile 809 bin TL’ye sunulan Renault Zoe’yi geride bırakarak, ülkemizde sunulan en ucuz elektrikli araba olmayı da başarıyor.

Yeni Citroen e-C4 kaputunun altında 136 beygir güç ve 260 Nm tork üretebilen elektrikli motoruna konut sahipliği yapıyor.50 kWh’lik lityum-iyon bataryaya mesken sahipliği yapan aracın menzili WLPT datalarına nazaran 350 kilometre olarak açıklandı. Yeni modelin bataryasını 100 kW’lik DC süratli şarj aygıtı ile yarım saat içerisinde yüzde 80 oranında doldurmak mümkün.

Markanın elektrikli mobilite atılımını Ami modeli ile başlattıklarını hatırlatan Citroën Türkiye Genel Müdürü Selen Alkım, kompakt sınıftaki yeni modelleriyle ilgili de çeşitli açıklamalarda bulundu:

Bir yandan perakende satışlarımıza başlarken öteki yandan filo müşterilerimizden gelen birinci Citroën ë-C4 siparişlerini teslim ederek elektrikli araçlar pazarına süratli bir giriş yaptık. Citroën ë-C4’ün elektrikli araba pazarında öncü marka olma vizyonumuzu destekleyen değerli bir model olacağına inanıyoruz. Akaryakıtlı C4 ile birebir satış fiyatıyla Türkiye pazarına savlı biçimde sunduğumuz Citroën ë-C4 için lansman periyoduna özel, elektrikli araba kullanmayı teşvik edici satın alma ve kullanım imkanları da sunuyoruz. Bunlardan birincisi 7,4 kw’lik duvar tipi şarj aygıtı (Wallbox) armağanımız olacak. Keşif ve kurum süreçleri E-Şarj tarafından fiyatsız gerçekleştirilecek olan bu şarj ünitesi sayesinde meskeniniz ya da işyerinizde aracınız park halindeyken Citroën ë-C4’ünüzü çarçabuk şarj edebileceksiniz. Lansman devrinde satın alınan Citroën ë-C4 modeli için ayrıyeten tüm Türkiye’deki E-Şarj noktalarında geçerli, 1 yıllık fiyatsız güç de ikram ediyoruz. Yılda ortalama 15.000 km yapan bir müşterinin muhtaçlığını karşılayacak formda 20.000 TL pahasındaki bu hediyeyi müşterilerimizin kartlarına tanımlıyoruz.

Citroen e-C4’ün 1.2 PureTech 130 HP Shine Bold EAT8 C4 ile birebir fiyat etiketine saihp olduğunu hatırlatmakta yarar var. Savlı fiyatı ve bunun yanıda yaklaşık 20 bin TL bedelindeki şarj dayanağı ile Citroen e-C4, elektrikli araba piyasasına epey süratli bir giriş yapabilir.

Teknik özellikler

Güç: 136 PS (100 kW)

Tork: 260 Nm

Batarya: Lityum iyon

Batarya Kapasitesi: 50 kWsa; Menzil: 350 km WLTP

Dahili şarj aygıtı (OBC): 7,4 kW

Şarj mühletleri:

100 kW süratli şarj (DC) istasyonu: 30 dakikada %80 / 10 dakikada 100 km menzil

Wall Box 7,4 kW / 22 kW:              7 saat 30 dakika

Ev tipi priz:                                        15 saat (güçlendirilmiş priz)

                                                           24 saatten uzun (standart priz)

Peki siz Türkiye’nin en ucuz elektrikli arabası olan yeni Citroen e-C4 hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

citroen
e-C4
elektrikli otomobil
ucuz elektrikli araba

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!