Teknoloji

Türkiye’nin son 1 yılda aldığı kripto para kaç milyar dolar?

Orta Doğu ve Kuzey Afrika (MENA) bölgesi, öteki tüm ülkelere kıyasla yıldan yıla (yıllık) en yüksek kripto süreç hacmi büyümesini kaydetmesi nedeniyle geçen yıl öne çıkıyor. bölgeler.

Türkiye’nin son 1 yılda aldığı kripto para kaç milyar dolar?

Olduğu üzere, Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesi, yeni ‘2022 Kripto Para Ünitesi Coğrafyası Raporu’na nazaran, dünyanın en büyüğü olan Haziran 2021 ile Haziran 2022 ortasındaki periyotta kripto süreç hacminde %48’lik bir artış kaydetti. 20 Ekim’de kripto analitik platformu Chainalysis tarafından yayınlandı.

Bölgeye nazaran kripto süreç hacminde yıldan yıla büyüme. Kaynak: Chainalysis

MENA ülkeleri başı çekiyor

İkinci sırada, yıllık kripto süreç hacmi büyümesi %40 ile Latin Amerika, onu %36 artışla Kuzey Amerika ve %35 ile Orta ve Güney Asya izliyor. Doğu Asya yalnızca %4 ile en yavaş büyümeyi kaydetti.

Rapora nazaran, MENA’nın büyümesi, bölgenin önde gelen üç ülkesinde kripto benimseme konusunda kullanım durumlarına bağlanabilir. Vurguladığı üzere:

“MENA ayrıyeten bu yılki endekste birinci otuz ülkeden üçüne konut sahipliği yapıyor: Türkiye (12), Mısır (14) ve Fas (24). Tasarrufların korunması ve havale ödemelerinin yanı sıra giderek daha fazla müsaade veren kripto düzenlemeleri ile ilgili hadiseleri kullanın, bunun nedenini açıklamaya yardımcı olur.

Mısır bölgede gösteri yapıyor

MENA ülkeleri ortasında Mısır, %221.7’lik bir artış kaydederek en yüksek kripto süreç büyümesine sahip olan ülke olurken, onu %194.8 ile Suudi Arabistan ve %120.9 ile Lübnan izledi.

MENA ülkeleri yıllık kripto süreç hacmi büyümesine nazaran. Kaynak: Chainalysis

Raporun vurguladığı üzere:

“Mısır’ın artan kripto para havaleleri ve artan enflasyonist baskıların kesiştiği noktadaki pozisyonu, bu yıl MENA’nın tamamında neden en süratli büyüyen kripto pazarı olduğunu açıklamaya yardımcı oluyor. Temmuz 2021 ile Haziran 2022 ortasında Mısır’daki süreç hacmi bir evvelki yıla nazaran üç katına çıktı.”

Türkiye ise “bölgedeki en büyük kripto para piyasası olmaya devam ediyor, vatandaşları Temmuz 2021’den Haziran 2022’ye kadar 192 milyar dolar aldı, lakin yıllık bazda çok daha yavaş bir büyüme gördü.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!