Telefon

Tweetler zenginleşiyor: Twitter’dan yeni özellik!

Dünyanın en tanınan toplumsal medya platformlarından birisi olan Twitter, son yıllarda üzerinde çalıştığı yeniliklerle kullanıcılarına daha yeterli hizmet vermeyi planlıyor. Bu hedefle yola çıkan şirket, yeni bir özelliğini platformuna getiriyor.

Twitter’da karma medya periyodu: Tıpkı tweette hem fotoğraf, hem video

Twitter, son devirde tweetler için birçok yeni özelliği kullanıma sunuyor. Bunlardan sonuncusu da tıpkı tweette fotoğraf ve görüntü özelliği oldu. Bu sayede görsel paylaşım içeren bir tweette fotoğraf, görüntü içerik ve GIF’ler birlikte yer alabilecek.

Karma medya olarak tanıtılan özellik birinci olarak sırf Android ve iOS için uygulama aracılığıyla sunulacak. O denli ki şimdi masaüstünde mevcut değil. Lakin karma medya ile atılmış bir tweet rastgele metotla izlenebilir. Twitter bu bahiste bir sonlandırma koymuyor.

Twitter, 280 karaktere çıkararak başladığı tweet geliştirme teşebbüslerine sürat kesmeden devam ediyor. Şirket, eski CEO’su ve kurucusu Jack Dorsey periyodunda esaslı yeniliklere pek fazla yönelmiyordu. Lakin platform, son yıllarda kıymetli değişikliklere mesken sahipliği yapıyor.

Twitter yeniliklerinden birisi de tweet düzenleme özelliği oldu. Son düzenleme ile birlikte atılan bir tweet belli şartlar altında tekrar düzenlenebilecek. Tweet düzenleme, elbette makul şartlar altında yapılıyor. Ek olarak kalem halindeki düzenleme simgesine basarak düzenlenmiş Tweet’in evvelki sürüme ulaşabiliyorsunuz. Ayrıyeten düzenlenen bir gönderinin altında “Son Düzenleme” saatini ve tarihini gösterecek.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!