Teknoloji

Togg’dan üçüncü bomba! Uçak mı şarj edeceksiniz?

Togg, önümüzdeki haftalarda yeni C-SUV elektrikli ve yerli arabasının seri üretimine başlayacak. Doğal bir yandan da sürüş ve tecrübe testleri ile şarj istasyonu kurulumları devam ediyor. Bugün ise 3. Trugo süratli şarj istasyonu teslim edildi.

Togg, Trugo için 3. süratli şarj istasyonunu duyurdu! Tam 300 kW

Trugo, bu ayın başında Bolu’da bulunan şarj istasyonu kurulumunu tamamladı. Şu an için 12 aracı tıpkı anda şarj edebilecek 6 istasyonun bulunduğunu görüyoruz. Ayrıyeten burada Star Charge tarafından üretilen yeni şarj ünitelerini konumlandırıldığını belirtelim.


Star Charge tarafından üretilen şarj istasyonları

Buna ek olarak, Togg’un eş ortaklarından Şiddetli Holding’in çatısı altındaki Vestel tarafından da Trugo için üretilen onlarca şarj istasyonunun teslim edildiğini gördük. Lakin şu an için bu istasyonların rastgele bir yerde suramı yapılmadı.

Dışarıdan bakıldığında dizaynları biraz farklılık gösterse de bu iki istasyon da temel olarak emsal performansa ve fonksiyona sahip. Çünkü ikisi de DC üzerinden 180 kW suratında şarj dayanağı sunuyor. Bu sayede Togg otomobilleri yüzde 20 ila yüzde 80 ortası dolumu 25 dakikada gerçekleştirecek.

Bugün ise Togg ve Trugo tarafından yapılan paylaşımlarda 3. tip çok daha güçlü bir şarj istasyonunun olduğu ortaya çıktı. Siemens tarafından üretilen bu istasyonlar tam 300 kW DC süratli şarj dayanağı sunuyor. Bu sayede sırf arabalar değil, elektrikli kamyon ve tır üzere büyük ticari araçlar da faydalanabilecek.


Vestel tarafından üretilen şarj istasyonları

Yapılan paylaşımda ise şunlar söylendi:

İş ortaklarımızdan Siemens’in Trugo için ürettiği 300 kW gücündeki şarj aygıtları suram için hazır. Trugo, 81 vilayette süratli şarj ve kesintisiz kullanıcı tecrübesi ile tüm elektrikli araç kullanıcılarının kullanımına açık olacak.

Bolu’da kurulan istasyonu incelediğimiz görüntüyü aşağıdaki irtibat üzerinden izleyebilirsiniz.

Siz bu 3 yeni Trugo şarj istasyonu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!