Telefon

Twitter çalışanlarını kovacağını söyleyen Musk, şirketi karıştırdı

Twitter’ı satın alma teşebbüsü sonrasında toplumsal medyayı ayağa kaldıran Elon Musk, artık de şirket çalışanlarını tehdit etmeye başladı. Geçtiğimiz günlerde Twitter ofisindeki çalışanların yüzde 75’ini kovacağını söyleyen Tesla CEO’su, şirketi karıştırmayı başardı.

Elon Musk ve Twitter ortasında neler oluyor?

Elon Musk’ın Twitter’ı alma süreci büsbütün arapsaçına dönmüş durumda. Musk, CEO’su olduğu şirketler ismine kimi planlar oluşturdu. Washington Post’ta yer alan rapora nazaran mümkün satın almada yaklaşık 5.600 Twitter çalışanını işten çıkarmayı planlıyor. 

Elon Musk’ın son açıklamaları, Twitter’da büyük yankı uyandırdı. Twitter yöneticileri ve üst seviye yatırımcıların şirket çalışanlarını sakinleştirmeye çalıştığı bildirildi. Platformun genel hukuk danışmanı, “işten çıkarma” savının akabinde çalışanlara not gönderdi ve bu mevzu rastgele bir planlarının olmadığını söyledi.

“Alıcının (Elon Musk) planlarını yakından takip eden rastgele bir onayımız yok ve söylentileri yahut sızdırılmış evrakları takip etmemenizi, bunun yerine bizden ve alıcıdan direkt gerçekleri beklemenizi tavsiye ediyoruz” dedi.

Sosyal medyaya sızdırılan şirket içi konuşma gönderilerine nazaran çalışanlar, Musk’ın kimi kaideleri kabul edeceğinden telaş duyuyor. Mutabakat kaidelerine nazaran Musk, Twitter çalışanlarına bir yıl boyunca maaşlarını ve yan haklarını ödemeye devam edecek.

Yine de Twitter, çalışanlarına garanti verme konusunda yetersiz kalabilir. Musk, 44 milyar dolarlık Twitter teklifinin tamamlanması durumda büyük değişiklikler yapmayı planladığını belirtti. Tesla CEO’su platformda daha fazla konuşma özgürlüğü istediğini söyledi.

Siz Elon Musk ve Twitter alakası hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!