Teknoloji

Twitter, DM’lerinde büyük değişiklik yaptı!

Twitter, Android uygulamasında DM kısmı için görsel olarak alımlı bir arayüz sağlayan birtakım değişiklikler sunmaya başladı. Şirket yeni bir görünümle Android aygıtlarda DM tecrübesini daha düzgün hale getirmeyi hedefliyor. Toplumsal ağın Android uygulaması yıllar içinde büyük ölçüde tıpkı kaldı, lakin bu güncelleme epeyce küçük olsa da kullanıcılara “genel olarak daha problemsiz, daha dengeli bir deneyim” sunmayı amaçlıyordu. Twitter, gruplarının işletim sistemindeki tecrübesi değerlendirip güzelleştirmeye gereksinim duyduğunu belirledikten sonra Android’deki DM’lerini tekrar tasarlamaya başladığını söyledi.

Twitter, DM’lerinde büyük değişiklik yaptı!

Aşağıdaki ekran imajlarında görebileceğiniz üzere, uygulamadaki iletiler görünümü, altta daha yuvarlak konuşma balonları ve metin kutusu ile artık daha pak görünüyor. Gelen kutusunun kendisi de çok daha az dağınık görünecek ve satır sonlarından mahrum olacak. Twitter, Android’deki DM’lere yalnızca parlak yeni görünüm vermekle kalmadı. Şirket ayrıyeten art uç üzerinde çalıştığını ve uygun mimariyle tekrar oluşturduğunu, cevap verme suratını ve kaydırma performansını güzelleştirdiğini söyledi. Twitter, uygulamanın tweet yönlendirme yeteneklerinin yanı sıra bildiri oluşturucuyu da yine tasarladığını söyledi.

Şirket, tarihî olarak Android uygulamasına yeni özellikler getirmekte yavaş davranıyor. Örneğin, arama, taşınabilir platforma gelmeden evvel neredeyse birkaç yıldır iOS ve web’de mevcuttu. Bu yılın başlarında Twitter, kullanıcıların tam olarak aradığı konuşmaları bulmayı kolaylaştırmak için aramanın kapasitesini genişletti. Bu özellik hem iOS hem de Android kullanıcıları için kullanılabilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Vatandaşlık İşemleri - message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Kiralık bahis sitesi