Telefon

Twitter, Donald Trump için masaya oturdu!

Tesla kurucusu Elon Musk, geçtiğimiz aylarda Twitter’ı satın almak için 44 milyar dolarlık teklif sunmuştu. Daha sonra bir türlü karşılıklı olarak anlaşamayan taraflar şimdilik satın almayı askıya almış durumda. Elon Musk, toplumsal medya devini satın alması durumunda Donald Trump’ın da Twitter yasağını kaldıracağını açıklamıştı.

Ünlü iş insanına nazaran eski ABD Başkanı’a yapılan yasak, sağ seçmenin oylarını arttırıyor. Ama Twitter’ın siyasetleri, Elon Musk ile birebir fikirde değil. Firma, Donald Trump yasağını gözden geçirmek için çalışmalara başladı Pekala, şirket bu bahiste neler yapacak? Haberin ayrıntılarına daima birlikte göz atalım.

Twitter, siyasetlerini tekrar gözden geçirecek!

Elon Musk, açıklamalarında da daima belirttiği üzere kendini söz özgürlüğü mutlakiyetçisi olarak tanımlıyor. Tesla kurucusu, bu nedenle Twitter’ı insanların kanılarını açıkça paylaşabileceği özgür bir alan haline getirmek istiyor. İş insanı, evvelki yaptığı açıklamada şirketi satın alımdan sonra kalıcı yasakları büsbütün kaldıracak. Kalıcı yasaklar yerine ise askıya alma ya da molalar getircek.


Donald Trump ve Elon Musk

Twitter’ın siyasetleri ise Musk ile pahaları göz etmiyor. Ama şirket, son vakitlerde içerik ve siyasetler bakımından Elon Musk’ın fikir yapısıyla daha uyumlu hale gelmeye çalışıyor. Tam da bu yüzden Twitter, Donald Trump üzerinden kıyasla siyasetlerini gözden geçirerek hesabını büsbütün kapatma yerine verebileceği cezanın olup olmadığını tartışıyor.

Firma, buna karşın tekrar de Donald Trump’ın Twitter’a dönmesinin epeyce sıkıntı olduğunu düşünüyor. Tıpkı vakitte ek olarak da şiddeti teşvik etmeye karşı siyasetleri konusunda da yeniden eskisi üzere taviz vermeyeceğini belirtti.

Elon Musk’ın Twitter’ı satın alma durumu ise şimdi devam ediyor. Davaya bakan yargıç, iki tarafın kesin bir karara varması için 17 Ekim’de gerçekleşecek davayı, Kasım ayına erteledi. Yani bu hususta şimdi bir sonuç kelam konusu değil.

Siz okuyucularımız bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Donald Trump’ın Twitter yasağı bitmeli mi? Niyetlerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!