Telefon

Twitter’a bir darbe de Apple’dan! Elon musk üzgün

Elon Musk, uydurma hesapların aldığı mavi tik sıkıntısıyla uğraşırken büyük şirketlerden yeni bir açıklama geldi. Yayınlanan rapora nazaran Apple, Twitter reklamlarını durduruyor.

Apple, Twitter reklamlarını durduruyor

The Verge haberine nazaran Omnicom, müşterilerine Twitter’da marka güvenliği riskine neden olacak bir istikrarsızlık durumunda olduğunu açıkladı. Şirket, “Twitter – Devam Eden Marka Güvenliği Endişeleri” başlıklı not ile müşterilerine platformdaki reklamları kısa vadede duraklatmalarını tavsiye etti.

Gönderilen e-posta içeriğinde, “Müşterilerimizin marka güvenliğine yönelik riskin, birden fazla kişinin kabul edilemez bulabileceği bir seviyeye keskin bir halde yükseldiğine dair ispatlar mevcut. Twitter’ın bu sıkıntıların süreç içerisinde operasyonları, eserleri, marka güvenliğini ve platformdaki müşteri yatırımını hiçbir biçimde etkilemeyeceğine dair bize telkinde bulundu. Lakin şirket bu mevzuda çalışanların şahısların birçoklarını işten çıkardı ve itimat kaybı yaşattı.” sözleri yer alıyor.

İlk olarak araba firmaları reklamlarını durduracaklarını açıklamıştı. En değerli gelir kaynağı reklamlar olan Twitter, mavi tik sorunununu tahlile kavuşturamadan yeni bir kriz ile karşı karşıya kaldı.

Elon Musk geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, “Twitter, tüm vakitlerindeki en yüksek kullanıma sahip. Umarım sunucular yanmaz.” tabirlerine yer verdi. Bir müddettir tartışma yaratan bahisler ile gündeme gelen Twitter’ın popülaritesi süratle düşmeye başladı. Kullanıcılar, Twitter’daki itimat probleminin ortaya çıkmasıyla birlikte farklı platformlara yöneliyor.

Siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmında ve SDN Forum’da paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!