YouTube

God of War Ragnarok birinci haftadan rekor kırdı!

God of War serisinin son oyunu olan Ragnarok daha birinci günden tüm vakitlerin rekorunu kırmayı başardı. PS4 ve PS5 için satışa sunulan God of War Ragnarok’un çıkış günü satışı, serinin başka oyunlarının haftalık satışlarını geçti. İşte yeni God of War hakkında bilmeniz gerekenler.

God of War Ragnarok birinci günden tepeye oturdu

9 Kasım tarihinde çıkış yapan God of War Ragnarok, satış konusunda Sony’nin yüzünü güldürmeyi başardı. Birleşik Krallık’taki satış datalarına nazaran, hayli büyük bir başlangıç ​​yaptı ve geliştiricisi Santa Monica Studio’yu bile şaşırttı.

Analiz firması GfK’nin açıklamasına nazaran Ragnarok fizikî kopyasının çıkış günü satış sayısı, serinin başka oyunlarının birinci haftalık satışlarını geçmeyi başardı. Ragnarok PlayStation 5 sürümünün, bu haftaki tüm PS5 oyunlarının yüzde 55’ini oluşturduğunu aktardı.

God of War serisinde toplamda 12 oyun bulunuyor. Bunlardan altısı ana öykü; öbürleri ise taşınabilir, koleksiyon ve remake’i içeriyor. 2018’de çıkış yapan God of War ile epeyce büyük kitlelere ulaşmayı başaran seri, 14 Ocak’ta Windows’a sunulmasıyla yine gündeme gelmişti.

God of War 2018, Sony’nin en çok satan oyunlarından biriydi ve 2022 prestijiyle 23 milyon kopyaya ulaştı. Sony’nin son finansal raporu, Ragnarok’un 25 milyon satışı geçmesini beklediğini gösterdi. Yeni oyun, daha birinci iki günden God of War’ı (2018) kıskandırmış üzere görünüyor.

Ragnarok’un ilerleyen tarihlerde ne yapabileceğini bilmiyoruz, lakin oyunun hayli beğenildiğini söylemek mümkün. PS4 ve PS5 için çıkış yapan aksiyon imali, Metacritic’te 94 puana sahip. Ayrıyeten şimdiden 2022’nin en uygun oyunu olmaya da aday.

Siz bu bahis hakkında neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - İstanbul Kiralık Eşya Deposu - Nevşehir evden eve - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - fixbet - ELİTBAHİS GİRİŞ - Betgol kirala - Ronabet kirala - Totobo kirala - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom