Telefon

Twitter’dan Elon Musk’a aksi köşe! 44 milyar doları reddetti

Elon Musk ve Twitter arasındaki satın alma bilmecesi daha karışık bir hal alıyor. Geçtiğimiz gün görülen mahkemede Elon Musk’ın avukatları 44 milyar dolarlık teklifin Twitter tarafından reddedildiğini argüman etti. Ayrıyeten duruşmanın farklı bir tarihe ertelenmesini istediklerini belirtti.

Musk’ın avukatı: Twitter, yeni muahedeyi kabul etmedi

Temmuz ayında 44 milyar dolarlık Twitter satın alma teklifini geri çeken ve platformdaki bot/spam hesap sayısının gerçek sayısının açıklanmadığını argüman eden Elon Musk, geçtiğimiz hafta teklifini yine sundu. Twitter’ın tüm paylarını 44 milyar dolara satın almak istediğini belirten Tesla CEO’su, yasal uyuşmazlığı sona erdirmek istiyordu.

Fakat geçtiğimiz gün ABD’de gerçekleşen davadan beklenmedik bir karar çıktı ve Twitter’ın yenilenen muahedeyi kabul etmediği belirtildi. Elon Musk’ın avukatı Edward Micheletti’nin savına nazaran Twitter yetkilileri, duruşmanı durdurulmasını talep etti.

Avukat Edward Micheletti tarafından imzalanan mahkeme belgesinde, “Twitter ‘evet’ karşılığını kabul etmeyecek. Şaşırtan bir formda, muahedeyi pervasızca riske atarak ve hissedarlarının çıkarlarıyla kumar oynayarak bu davaya devam etmekte ısrar ettiler” tabirlerini kullandı.

Hatırlamayanlar için, yaklaşık dört ay evvel Twitter, muahededen geri çekilmesinden ötürü Musk’ı mahkemeye vermiş ve satın alımı tamamlamaya zorlamıştı. Şirket hissedarları muahedeyi çoktan onayladığı için, Twitter’ın muahededen çekilmesi pek muhtemel görünmüyor.

Yine de, Twitter’ın duruşmayla ilgili açıklama yapmadığı ve 17 Ekim’de görüşülecek bir duruşmada kelam hakkını kullanacağı düşünülüyor.

Siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - İstanbul Eşya Depolama - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!