Teknoloji

Ucuza Windows 11 almak için son şans!

2015 yılında piyasaya sürülen Windows 10, pek çok kullanıcı tarafından sevildi. Windows 11’in çıkışıyla birlikte eski popülerliğini yitiren sürüm, yavaş yavaş sonlarına geliyor. Direkt Microsoft’un sitesinden lisans almak istiyorsanız son baht. O denli ki Microsoft’un yaptığı duyuruyla birlikte Windows 10’un satışı durduruluyor. İşte haberin detayları…

Microsoft, Windows 10 satışlarını durdurdu!

Microsoft, Windows 10 Home ve Professional eser indirme sayfalarında 31 Ocak 2023 tarihinin son satın alma vakti olduğunu belirten bir yazı paylaştı. Farklı siteler üzerinden eser anahtarı satın alınabilse de, bu Microsoft üzerinden satın almak için vaktin çok az kaldığı manasına geliyor. Eser anahtarı satımı durdurulsa bile tekrar de 14 Ekim 2025 tarihine kadar Microsoft, Windows 10’a dayanak vermeye devam edecek.

Microsoft’un bu hamleyi kullanıcıların Windows 11’e geçiş yapmasını zorlamak ismine yaptığını düşünen pek çok insan var. Bu tarihten sonra Windows 10 lisansı satın almak isteyen müşterilerin dijital stokları tükenmeden evvel üçüncü taraf satıcılar ile irtibata geçmesi gerekiyor. İnternet üzerinden bu lisans anahtarlarını bulup satın almak kolay olsa da, pek çok insan güvenlik nedeniyle Windows 11’e geçmeyi tercih edecek üzere gözüküyor.

Windows sayfasında Microsoft’un yaptığı kısa açıklama ise şu formda:

“31 Ocak 2023, bu Windows 10 indirmesinin satışa sunulduğu son gün olacak. Windows 10, 14 Ekim 2025’e kadar bilgisayarınızı virüslerden, casus yazılımlardan ve öteki berbat gayeli yazılımlardan muhafazaya yardımcı olan güvenlik güncelleştirmeleriyle desteklenmeye devam edecek.”

Microsoft, Windows 10’u 2015‘te piyasaya sürdü ve mevcut lisanslı Windows 7 ve 8 kullanıcılarının hiçbir fiyat ödemeden yeni sürüme yükseltme yapmasını sağladı. Akabinde Microsoft, 10 Ocak 2023 tarihi itibariyle Windows 7 ve 8’e olan takviyeye son verdi. Bu işletim sistemleri artık güvenlik güncellemeleri ve acil durum yamaları almayacak.

Ayrıca her bilgisayar Windows 11’in sistem ihtiyaçlarını karşılamıyor olabilir. İstenilen sistem ihtiyaçlarına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Pekala siz bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Windows 11 gereğince başarılı mı? Görüşlerinizi Yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al