YouTube

Riot Games’den berbat haber! Pek çok çalışanını işten çıkarttı

Leauge of Legends ve Valorant üzere oyunların imalcisi olan Riot Games, dünya çapında pek çok oyuncu tarafından seviliyor. Ülkemizde de hatırı sayılır derecede oyuncusu bulunan şirket, cümbüş dalında doruklarda bulunan devlerden biri pozisyonunda. Fakat oyun dünyasında pek çok şirketin mali bahiste etkilendiği bu devirde Riot Games de geri adım attı. O denli ki şirket, 46 çalışanının işine son verdi.

Riot Games 46 çalışanını işten çıkarttı!

İlk olarak bu olay, e-spor muhabiri olan Jacob Wolf tarafından ortaya çıkartıldı. Daha sonra mevzuyla ilgili EuroGamer’a açıklama yapan Riot Games, 46 çalışanının işine son verildiğini doğruladı. Şirketin şu anda dünya genelinde 150 kişilik açık takımı olduğunu belirten Wolf, dayanak, e-spor ve insan kaynaklarında bulunan çalışanların işine son verildiğini söyledi.

Bunun akabinde ise şirketten doğrulama gecikmedi. Riot Games, yaptığı açıklamada şu tabirleri kullandı:

”Riot Games, kimi alanlara odaklanmamızı daha keskin hale getirmek için birkaç grup içerisinde stratejik değişiklikler uyguladı. Bu değişikliklerle birlikte makul roller ortadan kalktı ve toplam 46 Riot çalışanı etkilendi. Bu, işimizin olağan seyrindeki bir kesimi. Periyodik olarak oyuncular için en güzel tecrübesi ve içeriği sunmamıza müsaade vereceğini düşündüğümüz şeylere dayalı olarak bu değişiklikleri gerçekleştirdik. Bu kararları asla hafife almıyoruz ve her vakit Riotçuları elimizde tutmak ve önceliklerimize odaklanmalarını istemekle başlayacağız. Bu her vakit mümkün olmasa da, önceliğimiz bu nokta.”

Son günlerde pek çok şirket işten çıkartmalar ile gündemde. Son olarak Microsoft, sahip olduğu oyun stüdyoları Bethesda, 343 Endustries ve The Coalition da dahil olmak üzere şirket genelinde toplam 10.000 çalışanını işten çıkardığını duyurdu. Görüntü oyunları ve simülasyonlar yapma aracı geliştiren Unity ise 300 çalışanının işine mevcut ekonomik kurallar nedeniyle son verdi.

Peki siz bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Riot Games oyunları bu durumdan etkilenebilir mi? Görüşlerinizi Yorumlar kısmında bizlerle paylaşmayı unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al