Teknoloji

Ünlü telefon markalarının yarıştığı “en çok satanlar” listesi aşikâr oldu! [ah be Apple!]

Küresel akıllı telefon pazarı, 30 Eylül’de sona eren üç aylık periyotta arka arda üçüncü kere daraldı. Bu durum telefonların 2014’ten bu yana en makûs periyodunu geçirdiği manasına geliyor.

Canalys, üçüncü çeyreğe ait akıllı telefon pazarı raporunda, genel pazarın yüzde dokuz düştüğünü söyledi. Tüketicilerin elektronik eşya satın almayı ertelediği ve öbür temel gereksinim hususlarına harcamaya öncelik verdiği belgisiz bir ekonomik ortam oluşmuş durumda.

Satışlarda önder Samsung

Önde gelen beş satıcıya baktığımızda, Samsung‘un Canalys’in akıllı telefon sevkiyatlarında yüzde 22’lik bir pazar hissesi ile doruktaki pozisyonunu koruduğu görülüyor. Apple yüzde 18 hisse ile ikinci sırada yer alırken onu sırasıyla yüzde 14, yüzde 10 ve yüzde 9 hisse ile Xiaomi, Oppo ve Vivo izliyor.

Canalys analisti Amber Liu, pazarın tüketici talebine epeyce hassas olduğunu ve satıcıların güçlü piyasa ortamını hesaba katmak için süratle ahenk sağladıklarını açıkladı. Birçok satıcı için hedef, agresif promosyonlar ve indirimler yoluyla envanter birikimini azaltmaya çalışmak.

Tüketiciler fiyat artışlarına karşı daha hassas pozisyonda, bu nedenle satıcıların değerli bir geri dönüşten kaçınmak için fiyatlandırma stratejilerini dikkatli bir formda oluşturmaları gerekiyor. Bu nedenle üreticiler fiyatları daha aşağılarda tutmak için çabalıyorlar.

İşlerin yakın vakitte değişmesi de pek mümkün görünmüyor. Canalys analisti Sanyam Chaurasia, talebin hiçbir güzelleşme belirtisi göstermediğini, satın almayı erteleyen tüketicilerin yeni eserlerde değerli fiyat indirimleri ve eski jenerasyon aygıtlarda daha da derin indirimler beklediklerini söylüyor.

Akıllı telefon stratejiniz yıl sonuna kadar nasıl olacak? Yeni bir aygıt alacak mısınız yoksa telefonunuzu 2023’e kadar kullanmayı mı düşünüyorsunuz?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - İstanbul Kiralık Eşya Deposu - Nevşehir evden eve - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - fixbet - ELİTBAHİS GİRİŞ - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom