Teknoloji

Apple Watch, bu sefer bir çocuğun hayatını kurtardı

Apple, akıllı saatlerinde kullandığı sıhhat teknolojileri sayesinde bugüne kadar birçok kişinin hayatını kurtarmayı başardı. Apple Watch kullanan 12 yaşındaki Imani Miles, saatin uyarısı sayesinde hastaneye gitti. Apple Watch, erken ikaz sayesinde bir hayat daha kurtardı.

Şirket, Eylül ayındaki “Far Out” özel aktifliği sırasında, Apple Watch sayesinde hayatı kurtulanlar ile ilgili bir görüntü yayınladı. Görüntüde kullanılan teknolojiler vurgalanan Apple Watch, sıhhat uygulamaları konusunda beklentileri ziyadesiyle karşılıyor.

Apple Watch, bir hayat daha kurtardı! Kanser teşhisinde kullanıldı

Geçtiğimiz haftalarda bir Apple Watch kullanıcısı, toplumsal medyada kalp atış suratında değişimi fark ederek nasıl gebe olduğunu öğrendiğini anlatmıştı. Reddit kullanıcısı, kalp atış suratı arttıktan sonra ateşini ölçtüğünü ve bedeninde diğer bir sorunun olmadığını belirtti. İnternette okuduğu makaleler üzerine hamilelik testi yaptıran bayan, Apple Watch sayesinde gebe olduğunu öğrendi.

Hour Detroit haberine nazaran, kalp atış suratının arttığını fark eden anne kızını hastaneye götürdü. Erken ikaz sayesinde apandist ameliyatına giren Imani Miles’ın çocuklarda ender görülen bir kanser tipine sahip olduğunu tespit edildi.

Nöroendokrin tümör için tedaviye başlayan tabipler, kanserin bedeninin öbür bölgelerine de yayıldığını söz etti. Cerrahi olarak müdahale yapılan Miles, güzelleşmeye başladı.

Apple, akıllı saatlerinde 4. seriden itibaren EKG özelliği içeren teknolojilere yer vermeye başladı. Günümüzde satışta olan Apple Watch modellerinde kalp atış suratı takibi, SpO2 izleme ve EKG üzere birçok sıhhat teknolojisi yer alıyor.

Apple Watch Series 8, Çarpışma Tespiti özelliği ile otomobil çarpmalarını da algılayabiliyor. Şirket, bu teknoloji için akıllı saate iki yeni hareket sensörü eklediğini vurguladı.

Siz bu mevzuda ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmında bizlerler paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/