Teknoloji

Ünlü yatırımcı, Bitcoin’i farklı olarak tanımlıyor ve övüyor. Neden?

Kripto para piyasası, Bitcoin’in ( BTC ) başı çektiği yeşil bölgeye geri dönmeye başlarken, amiral gemisi dijital varlığın, eski Amazon yatırımcısı Bill Miller III de dahil olmak üzere sesli destekçileri eksik olmuyor.

Ünlü yatırımcı, Bitcoin’i farklı olarak tanımlıyor ve övüyor. Neden?

Miller bilhassa, Ocak ayında CNBC’nin ‘ Closing Bell ‘ programına verdiği bir röportajda açıkladığı üzere, Bitcoin’in başarısızlığı kripto alanından birçok potansiyel yatırımcıyı uzaklaştıran FTX ve Celsius Network üzere varlıklardan “dramatik olarak farklı” olduğuna inanıyor.

Efsanevi yatırımcıya nazaran:

“Celsius üzere merkezi bir kuruluş olan FTX’in çöküşü ve Bitcoin’in bundan değerli ölçüde farklı olduğunu anlamanın çok kıymetli olduğunu düşünüyorum.”

Ayrıca Miller, salgın sırasında likidite için çaba ettiklerinde ve Federal Rezerv’in hızlanıp onlara bir cankurtaran halatı atması gerektiğinde, Bitcoin kendi başına yeterli durumdayken, klasik piyasalardaki sıkıntılara dikkat çekti:

“Fed gelip bu piyasaları büyük ölçülerde likidite enjekte ederek temizlemek zorunda kaldı, Bitcoin 7/24/365 süreç görüyor. Bitcoin pazarında bir hıçkırık olmadı.”

Peki oynaklık?

Bitcoin’i klasik piyasalarla karşılaştıran ünlü yatırımcı, birinci kripto varlığının uzun müddettir eleştirilen volatilitesine değindi ve “piyasa %70, Bitcoin ise %190 yükseldi. Son bir aydır piyasadan daha az oynaktı.”

Tanınmış bir Bitcoin boğası olan Miller, daha evvel FTX patlaması ve kurucusu Sam Bankman-Fried’in tutuklanması üzere son külfetli olaylara karşın piyasa kıymetine nazaran en büyük dijital varlığın “olağanüstü” performansına şaşırdığını söz etmişti. Finbold’un bildirdiği üzere kripto kesimini sarsan.

1991’den 2005’e kadar daima olarak S&P 500 Endeksi’ni yenen bir portföye sahip saygın bir yatırım uzmanı olan Miller, yakın vakitte kripto yatırım şirketi Silvergate Capital (yakın vakitte %40 battı ) ve kripto ticaret platformu Coinbase’deki payları de ifşa etti.

Bitcoin fiyat analizi

Bu ortada, Bitcoin basın vaktinde günde %0,01 artışla 17.273,91 $’dan süreç görüyordu ve haftalık %3,16 artış kaydederek aylık grafiğinde %0,67’ye yükseldi.

Bitcoin 7 günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Aynı vakitte, 10 Ocak’ta kripto izleme platformu CoinMarketCap’ten alınan bilgilere nazaran, Bitcoin’in piyasa pahası 24 saatlik süreç hacmi 15,82 milyar dolar (915,557 BTC) ile 332,66 milyar dolar olarak gerçekleşti.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking