Teknoloji

Uzaya balonla gidilebilecek: Çığır açan proje!

Bir İspanyol uzay turizmi şirketi olan HALO Space , balonla gerçekleştirmeyi planladığı ve bu Aralık ayında birinci test uçuşunu gerçekleştireceği uzay seyahatlerine başlıyor. Hindistan’daki itibarlı Tata Temel Araştırma Enstitüsü’nün (TIFR) balon tesisinden yola çıkacak olan kapsülün Aralık ayının üçüncü haftasında fırlatılacağı açıklandı. Yapılan birinci testlerden sonra İspanya’da 2023’ün birinci çeyreğinin sonunda ikinci bir test uçuşu planlanıyor.

HALO Space, 8 yolcu ve bir pilot kapasitesine sahip olan ve 40 kilometreye kadar yükseklikten 360 derecelik Dünya görünümüne müsaade veren panoramik pencerelere sahip balonlar ile yapacağı seyahatlerin fiyatlarının, bilet başına 100.000 ila 200.000 Euro ortasında olacağını duyurdu. Şirket, 2029 yılına kadar yılda 400 ticari seyahat ve 3.000 yolcu uçurmayı hedeflediğini açıkladı.

HALO Space’in CEO’su ve kurucusu Carlos Mira şunları söyledi:

“İlk günden itibaren önceliğimiz teknik ve operasyonel harikalık oldu. Geçtiğimiz 12 ay boyunca havacılık sanayisindeki en âlâ ve en tecrübeli şirketlerle mevcut, kanıtlanmış, ve inançlı teknoloji. Grubumuz bu birinci yılda elde edilenlerden çok şad, lakin nereye gittiğimiz konusunda daha da heyecanlıyız: Dünya’nın 25 mil üstüne kadar ömrü değiştiren bir tecrübede binlerce yolcuyu uzayın kenarına götürmek. “

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!