Teknoloji

Uzaydan dönmek için para isteyen dolandırıcı bir kişiyi kandırdı: Uzayda kaldım bana yardım et!

Japon gazetesinin haberine nazaran, dolandırıcılar birinci olarak Haziran 2022’de, Instagram aracılığıyla Shiga Eyaletindeki Higashi-Omi kentinde yaşayan 65 yaşındaki bir şahısla temasa geçti. Bağlantısı iletileşme uygulaması Line aracılığıyla devam ettirdi.

Dolandırıcı, Milletlerarası Uzay İstasyonunda astronot olarak çalıştığını söylüyordu. Dünya’ya döndüğünde yeni bir hayata başlamak istediğini yazdı. Hatta bayana onu sevdiğini ve onunla evleneceğini söyledi.

Bir müddet sonra dolandırıcı, Japonya’ya dönmek için “iniş parası” ödemek zorunda olduğunu söyledi. Pak kurban, 19 Ağustos ile 5 Eylül ortasında, dolandırıcıya beş başka banka transferi ile toplam 4,4 milyon yen gönderdi.

Para istekleri devam edince, kurban şüphelendi ve polise gitmeye karar verdi. Higashi-Omi Polis Karakolu, şu anda mevzu hakkında soruşturma yürütüyor.

Siz siz olun, günün birinde Memleketler arası Uzay İstasyonu’nda mahsur kaldığını ve Dünya’ya dönmek için paraya gereksinimi olduğunu söyleyen birinden bir ileti gelirse inanmayın. Aksi halde bu türlü acayip bir habere mevzu olmanız kaçınılmaz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!