Telefon

Vivo X90 serisinin kamerası ve işlemcisi onaylandı!

Orta ve üst düzey akıllı telefonlarıyla belli bir kullanıcı kitlesine ulaşan Vivo, son devirde kesimin en süratli oyuncularından birisi pozisyonunda. Ülkemizde de takip edilen marka, bu kere de üst düzey modelleri ile savlı geliyor.

Vivo X90 serisi, Sony IMX758 sensör ile gelecek

Vivo, dün gerçekleştirdiği aktiflikle Türkiye’deki yeni eserlerini tanıttı. Şirket, aktiflikte Vivo V25, Vivo Y22s, Vivo Y35 ve Vivo Y16 telefonlarının özelliklerini ve Türkiye için fiyatlarını açıkladı. Bir yandan geniş pazarlara yayılmak isteyen şirket, öteki yandan da amiral gemisi modeli için hazırlanıyor.

Vivo X90 serisi, 22 Kasım’da Çin’de düzenlenecek bir etkinlikle tanıtacak. Şirket, modellere ait birtakım özellikleri onaylayan paylaşımlar gerçekleştirdi. X90 Vanilla, X90 Pro, ve X90 Pro+ isimleriyle sahne alacak modellerin ana kamerasında, 50 megapiksellik Sony IMX758 yer alacak.

Serinin en güçlü oyuncusu Vivo X90 Pro+ şimdi tanıtılan Snapdragon 8 Gen 2 ile karşımıza çıkacak. Öteki modeller ise MediaTek teknolojisinde geliştirilen Dimensity 9200 ile gelecek. Daha evvel elde edilen bilgiler modellerin ekran altı parmak izi okuyucu, 120Hz tazelemeye sahip OLED ekran ile geleceğini söylüyor. Şimdi resmi olarak paylaşılmasa da serinin batarya kapasitesi seleflerinin en büyüğü olacak.

Öte yandan Vivo X90, dün Geekbench’te görüldü. V2243A model ismine sahip olan aygıt MediaTek MT6985 kodlu sekiz çekirdekli yonga ile test edildi. Yonga çekirdeklerinin biri 3,05GHz, üçü 2,85GHz ve geri kalan dört tanesi 1,8GHz suratında çalışıyor. 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!