Telefon

WhatsApp, beklenen özelliğin testlerine başladı!

Dünyanın dört bir yanından milyarlarla kullanıcıya sahip çevrimiçi iletileşme uygulaması WhatsApp, sunduğu yeni özelliklerle kullanıcı tecrübesini artırmaya devam ediyor. O denli ki uygulamanın şimdiki yeniliği ise QR kod ile ileti taşıma özelliği oldu.

WhatsApp, öteki bir telefona bildiri taşımayı kolaylaştırıyor!

WhatsApp’taki sohbetlerinizi öteki bir telefona aktarabilmeniz için daha evvel Google hesabını bağlayıp, sohbetleri buluta yüklemeniz gerekiyordu. Çabucak akabinde ise yedeği yeni aygıtınıza indirdikten sonra bildiri aktarma süreci tamamlanıyordu.

WABetaInfo, paylaştığı blog yazısıyla WhatsApp’ın yeni ileti taşıma özelliğini ortaya çıkardı. O denli ki bu özellik, QR kod kullanarak tüm sohbetlerinizi öteki bir telefona aktarabilmenize imkan sağlıyor. Bu sayede artık iletileri buluta yükleyip, yeni aygıta indirmenize gerek kalmıyor.

WhatsApp’ın Bildirileri Taşıma özelliğini kullanabilmek için öncelikle uygulama içerisinden Ayarlar‘a giriş yapmanız gerekiyor. Sonrasında ise Sohbetler kısmına girin ve oradan da Mesajları Taşı seçeneğine tıklayın.

Mesajları Taşı kısmında, aktarma süreci için bir QR kod oluşturulacak. Bunu yeni telefonunuzun kamerası ile okuttuğunuz sırada uygulama mağazasına yönlendirileceksiniz. Buradan WhatsApp’ı indirin. Uygulamayı açtığınız vakit hesabınıza otomatik olarak giriş yapılacak ve tüm sohbetleriniz aktarılacak.

Yeni özellik, Android 2.23.1.26 güncellemesi ile birlikte WhatsApp beta kullanıcılarına sunuldu. Önümüzdeki günlerde ise herkesin kullanımına açılacağı kestirim ediliyor. Ayrıyeten bildiri taşıma hala geliştirilme kademesinde olduğundan dolayı kullanımında bir ekip değişiklikler olabilir.

WhatsApp’ın yeni özelliğini kullanmak istiyorsanız, ileti taşıma sırasında yanılgıyla karşılaşabileceğinizi belirtmekte yarar var. Çünkü, kimi kullanıcılar sohbetlerin tam aktarılmadığını, kimileri da tüm bildirilerin silinip aktarılma sürecinin tamamlanmadığını belirtiyor.

Peki sizler WhatsApp’ın yeni bildirileri aktarma özelliği hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al