Telefon

WhatsApp, imajlı konuşmalar için büyük sorunu ortadan kaldırıyor

WABetaInfo, bugün blog hesabından yayınladığı yazısında WhatsApp’ın yeni bir özellik üzerinde çalıştığını duyurdu. Anlık haberleşme uygulaması WhatsApp, fotoğraf içinde fotoğraf ismini verdiği işlev sayesinde kullanıcılarının manzaralı konuşurken öbür uygulamalara kamera bulanıklaşmadan girmesine müsaade verecek. Haberin ayrıntılarına daima birlikte göz atalım.

WhatsApp fotoğraf içinde fotoğraf modu

WhatsApp, uzun mühlet evvel iletileşme ve konuşmaya ek olarak bir de imajlı konuşma özelliğini kullanıcılarına sundu. Lakin WhatsApp kullanıcıları, platform üzerinden imajlı konuşurken öteki bir uygulamaya girdiğinde imaj bulanıklaşıyor.


WhatsApp yeni mod

Anlık haberleşme uygulaması, kullanıcılarının bu sorunu yaşamaması için manzaralı görüşmeler için fotoğraf içinde fotoğraf modu üzerinde çalışmaya başladı. Yani fotoğraf içinde fotoğraf modu sayesinde WhatsApp kullanıcıları, manzaralı konuşurken diğer uygulamalara da kamera bulanıklaşmadan girebilecek.

WhatsApp imajlı konuşmalar için fotoğraf içinde fotoğraf modu, şu anda iOS beta 22.24.0.79 güncellemesiyle test basamağında yer alıyor. Kararlı sürüme ne vakit geleceği ise şimdilik aşikâr değil. Yeniliğin iOS 15 ve üzeri güncellemelerle uyumlu olduğunu düşünülüyor. Lakin bununla ilgili bir delil yok. WABetaInfo tarafından yapılan testlerde yeniliğin en az iOS 16.1 güncellemesiyle çalıştığı katılaştı.

WhatsApp, ek olarak 21 adet yeni emoji üzerinde çalışıyor. İçerisinde pembe kalp, penguen ve çeşitli birçok kategoriyi barındıran yeni emojiler test evresinde. Platform, birebir vakitte bünyesinde bulunan sekiz emojinin de dizaynını baştan yaratıyor. Bunlar ortasında yalvaran yüz emojisi ve gözleri yaşla dolmuş emoji ve daha birçoğu yer alıyor. Yeni emojilerin WhatsApp için kararlı sürüme ne vakit geleceği ise şimdilik aşikâr değil.

Siz okuyucularımız bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? WhatsApp’ın imajlı konuşmalar için üzerinde çalıştığı modu sizce kullanışlı mı? Görüşlerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al