YouTube

Twitter reklamverenlerle ortayı düzeltmek için kampanya periyodunu başlattı

Sosyal medya dünyası neredeyse son bir yıldır Elon Musk ile yatıp Elon Musk ile kalkıyor. Twitter’ı satın alacak almayacak tartışmasıyla geçen uzun bir mühletin akabinde muradına eren milyarder iş insanı, platformun başına geçtikten sonra evvel üst seviye idareyle yollarını ayırmış daha sonra ise binlerce çalışanını kovmuştu.

Elon Musk’ın bu radikal kararları sonrası Twitter’a duyulan inancın azaldığını belirten başta araba kesimi temsilcileri olmak üzere pek çok reklamveren, Twitter ile olan reklam mutabakatlarını iptal etmişti. Platformun en kıymetli gelir kapısının reklamlar olduğu düşünüldüğünde Elon Musk’ın bu gelişmeleri umursamaması mümkün değildi ki zati o denli de oldu.

Twitter reklamverenlerle ortayı düzeltmek için kampanya devrini başlattı

Reklam verenleri yine Twitter’a döndürebilmek için başlatılan kampanya kapsamında, Aralık ayı boyunca 500.000 dolar ve üzeri reklam harcaması yapana iki katı yani en az 1 milyon dolarlık reklam gösterimi sunulacak. Şayet firmalar 350.000-500.000 dolar ortasında bir reklam harcaması yaparlarsa %50 oranında, 200.0000-350.000 dolar ortasında reklam harcaması yaparlarsa da %25 oranında arttırılmış reklam gösterimi hakkı kazanacaklar.

Bu kampanyadan da anlaşılacağı üzere Elon Musk Twitter’ın en değeri gelir kalemi olan reklam gelirlerini bir an evvel arttırmayı hedefliyor. Pekala kelam konusu teşvik reklamverenleri nitekim cezbeder mi işte orasını da vakit gösterecek.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking