Telefon

WhatsApp kümelerindeki kaosun önüne geçecek kısayol geldi

WhatsApp, kullanıcı sayısının artmasıyla birlikte son olarak küme iştirakçi sayısını 1024 bireye kadar destekleyeceğini duyurdu. Lakin bu kadar çok kişinin yer aldığı kümelerde kaosun önüne geçmek ve bir tertip oluşturmak hayli sıkıntı oluyor. Anlık iletileşme uygulaması bilhassa kalabalık WhatsApp küme sohbetleri için bir numara kısayolu getirdi. Pekala, bu kısayolun ne işe yarayacak? Haberin ayrıntılarına daima birlikte göz atalım.

WhatsApp küme sohbetlerinde numara için kısayol, kaosun önüne geçecek

WABetaInfo’nun blog yazısında nazaran iOS 23.1.75 güncellemesiyle WhatsApp’a kümelerdeki yabancı numaralarla süreç yapmak için kısayol geldi. Kademe kademe yayılan özellik, bir müddettir test kademesindeydi. Kısayol, bir kullanıcının kümeden çıkması ya da eklenmesi üzere durumlarda numaraya kolay ulaşım sağlayacak.

Yukarıdaki görselde de göründüğü üzere WhatsApp kümelerine eklenen ve ya da kümelerden çıkan yabancı numaralar, vurgulu bir biçimde görünecek. Bu sayede o bireyleri aramak ya da onlara ileti atmak daha kolay hale gelecek. Ya da direkt olarak kümeye eklenen WhatsApp kullanıcısı, başka üyeler tarafından süratli bir biçimde rehbere kaydedilebilecek.

WhatsApp’ta şu anda bir iştirakçinin kümeye eklendiği ya da kümeden çıktığı vakit kaydetmek için iştirakçiler ortasından bulmak ya da numarayı diğer yere yazarak kaydetmek gerekiyor.

Öte yandan WhatsApp, son güncellemesiyle küme sohbetleri için herkesin profil fotoğrafının görüneceği bir özellik de getirdi. Anlık haberleşme platformu, bu yeniliğin bilhassa kümeleri birbirine karıştıran şahıslar için fonksiyonel olacağını düşünüyor.

Siz okuyucularımız bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce WhatsApp kümeler için numara kısayolu güvenlik açısından bir risk oluşturur mu yoksa fonksiyonel mi olur? Görüşlerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!