Teknoloji

Google’dan baş karıştıran hamle! Pekala artık ne olacak?

Geçtiğimiz yıl, insanlık tarihi için son derece meşakkat bir yıldı. Her ne kadar 2019 yılının sonlarından itibaren tüm dünyayı kasıp kavuran pandeminin tesirlerinin yılın başından itibaren yavaş yavaş azaldığı görülse de bir taraftan pandemi periyodu boyunca uygulanan para siyasetlerinin öbür taraftan ise patlak veren Rusya Ukrayna savaşının sonucu olarak, 2022 yılı ağır ekonomik krizlerin gölgesinde geçen bir yıl oldu.

Microsoft’tan Meta’ya kadar onlarca büyük teknoloji devi, sayısı binleri hatta on binleri bulan seviyede işten çıkarmalara imza atarken, herkesin beklentisi 2023 yılında bu durumun değişmesiydi.

Google’dan baş karıştıran hamle! Pekala artık ne olacak?

Ancak geçtiğimiz günlerde evvel Microsoft’tan akabinde ise Amazon’dan gelen yeni işten çıkarma dalgaları, 2023’e de kuşkulu gözlerle bakılmasına neden olmuştu. Bugün bir öteki teknoloji devi Google’dan gelen açıklama ise, büyük ihtimalle 2023’ün de sıkıntı bir yıl olacağını anlamamızı sağladı.

Amerikalı teknoloji devi tarafından yapılan açıklamaya nazaran, ekonomik zorlukların atlatılabilmesi için çalışanların bir kısmıyla yolların ayrılması gerekti. Bu kapsamda dünyanın dört bir yanındaki Google çalışanları ortasından toplam 12 bin şahısla yolların ayrıldığı ve bu şahıslara bugüne kadar Google’ın gelişiminde gösterdikleri katkılardan ötürü teşekkür edildiği duyuruldu. Google, işten çıkarttığı çalışanlarına en az 16 haftalık ödeme yapacağını ve bu şahıslar için 6 ay daha sıhhat sigortası temini sunacağını açıkladı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!