Telefon

WhatsApp tikleri ve manaları [2022]

WhatsApp, günümüzde irtibat kurmak için kullanılan en tanınan iletileşme uygulamalarından biri. Bu nedenle uygulamanın tüm özelliklerini bilmek ve platforma hakim olmak epeyce kıymetli. Pekala WhatsApp mesajlarının sağ alt tarafında tarafında görünen tiklerin manası nedir?

WhatsApp tikleri: Tek, çift ve mavi tik ne manaya geliyor?

WhatsApp’taki tiklere çok fazla dikkat etmiyor olabilirsiniz, lakin gönderilen ileti hakkında kıymetli bilgiler sağlar. Bildirilerin sağ alt tarafında görünen tikler sayesinde karşı tarafa ulaşıp ulaşmadığını yahut okuyup okumadığını anlayabilirsiniz. WhatsApp’ta üç cins tik işareti bulunur ve her biri bildiri hakkında farklı bilgiyi temsil eder.

WhatsApp tek tik anlamı

WhatsApp’ta ileti gönderdiğinizde sağda göreceğiniz birinci işaret tek tik olacktır. Bu tikin çıkması mesajın muvaffakiyetle gönderildiğini gösterir. Fakat karşı taraf internete bağlı olmayabileceğinden, iletisi aldığı manasına gelmez.

WhatsApp çift tik anlamı

Mesaj gönderdiğinizde tek tikten çabucak sonra gri renkli çift tik göreceksiniz. Bu sembolün iki farklı manası olabilir. Birincisi, karşı taraf internete bağlıdır ve akıllı telefonuna bildiri iletilmiştir. Şayet her iki taraf da “okundu” bilgilerini etkinleştirdiyse, bu, diğer kişinin iletisi şimdi görmediği manasına gelir.

Öte yandan, iletisi alan kişi “okundu” bilgilerini devre dışı bırakmışsa, iletisi görmüş olsa bile gri tik görünecektir. “Okundu” bilgilerini kapatan bir kişinin nitekim iletisi görüp görmediğini bilemezsiniz.

WhatsApp mavi tik anlamı

WhatsApp’ta iletinizin yanında çift mavi bir onayı görmeniz, gönderdiğiniz kişinin sohbete girdiği ve iletisi okuduğu manasına gelir. Daha evvel de belirttiğimiz üzere, mavi tiki görebilmeniz için “okundu” bilgisinin aktifleştirilmiş olması gerekir.

WhatsApp’ta gizliliğinizi ve güvenliğinizi geliştirmek istiyorsanız, yapabileceğiniz değişikliklerden biri “okundu” bilgilerini devre dışı bırakmaktır. Böylelikle iletilerine yanıt verip vermediğiniz biri sizi suçlayamaz.

WhatsApp’ta engellendiğimi nasıl anlarım?

Sizi engelleyen bir kullanıcıya bildiri gönderirseniz, engelinizi kaldırana kadar iletinin yanında tek tik görürsünüz. Ancak sizi engellediği için, gönderdiğiniz bildirisi hiçbir vakit almayacaktır.

Eğer uzun müddet boyunca çift yahut mavi tik olmuyorsa engellenmiş olma ihtimaliniz bulunuyor. Ayrıyeten sizi engelleyen kullanıcının profil fotoğrafı ve hakkında kısmının da görünmeyeceğini belirtmek gerekiyor.

Peki siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!