Telefon

WhatsApp’ta nasıl görünmez olunur? Bu ipucu çok az kişi tarafından biliniyor

WhatsApp, dünyada ve Türkiye’de en çok kullanılan anlık haberleşme platformu pozisyonunda yer alıyor. Ancak milyonlarca insanın yer aldığı bu platformda kullanıcılar, kimi durumlarda görünmez olmak ve irtibatta kalmak istemiyor. WhatsApp’ta da görünmez olmanın farklı hallerde birden fazla yolu var. Bu yolları, tek tek içerikte listeledik. Pekala nasıl görünmez olunur? İşte WhatsApp’ta görünmez olmanın yolları.

WhatsApp’ta görünmez olmak için ipuçları

Anlık haberleşme platformu WhatsApp, kısa müddet evvel bir güncelleme yayınlayarak bünyesine yeni özellikler ekledi. Bu özellikler ortasında zımnilik alanında görünmez olmak için bir yenilik de geldi. WhatsApp Son Görülme ve Çevrim içi kısmından gerekli ayarları yaparak kalıcı bir formda görünmez olmak artık mümkün.

Yukarıdaki görsellerdeki üzere ayarları düzenleyerek WhatsApp’ta görünmez olmak mümkün. Bu ayarları yapmak için ayarları aşağıdakileri sırayla takip edebilirsiniz:

  • WhatsApp Ayarlar
  • Gizlilik
  • Son Görülme ve Çevrim içi
  • Hiç Kimse ve Son Görülme Bilgisiyle Aynı

WhatsApp üzerinde görünmez olmak için bir öteki yol ise uzantı eklemek. Ama bu uzantı yalnızca WhatsApp Web için gerçekleşiyor. Google’dan WAIncognito eklentisini kurduktan sonra “Don’t send last seen updates” seçeneği sayesinde son görülme ve okundu bilgileri kapanıyor.

Anlık iletileşme platformunda görünmez olmanın bir başka yolu ise iletiyi bildirim kutusundan cevaplamak. Uygulamaya girmeden bildirim kutusundan yanıtlanan iletiyle karşıdaki kullanıcı, çevrim içi olup olmayacağını anlamayacak. Bu sayede birinci anlattığımız ipucu ayarlarını güncellemeden yalnızca makul bireylerle bildirim kutusu üzerinden bağlantı sağlanabilir.

WhatsApp’ta görünmez olmanın bir öbür ipucu da bildirisi interneti kapattıktan sonra yanıtlamak. Platformdan bildiri geldikten sonra bağlı olunan Wi-Fi ya da Hücresel Veri’yi kapatarak ileti yanıtlanırsa son görülme tarihinde rastgele bir değişiklik olmaz. Lakin alışılmış ki iletinin karşı tarafa iletilmesi için uygulamadan çıkış yaptıktan sonra internete tekrardan bağlanmak gerektiğini unutmamak lazım.

Siz okuyucularımız bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizin görünmez olmak için bunlar dışında rastgele bir taktiğiniz var mı? Görüşlerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking