Teknoloji

Windows 11 şifrenizi sizden daha uygun koruyacak!

Yakın vakitte duyurulan Windows 11 22H2 güncellemesinin bir modülü olan yeni Gelişmiş Kimlik Avı Müdafaası özelliği, artık inançlı olmadığı düşünülen belli uygulamalarda yahut web sitelerinde parolalarını yazdıklarında kullanıcıları uyaracak. Bu, Microsoft’un, kullanıcıların her vakit korunmaya devam etmesini sağlamaya çalıştığından, Notepad ve Microsoft Word’ün beğenileri de dahil olmak üzere kendi uygulamalarını da kapsıyor.

Microsoft, lansmanı duyuran bir blog gönderisinde yeni aracın, kullanıcıların parolalarını kazara açık görünümde yazmalarına son vermesi ve onları bilgisayar korsanlarından yahut dolandırıcılardan muhafazası gerektiğini söylüyor. Kayıtlı parolaların girildiğini tespit etmek için şirket SmartScreen muhafaza platformunu kullanıyor ve “Parolanızı bu uygulamada saklamak inançlı değil…Şifrenizi bu evraktan kaldırmanızı öneririz” ikazını veriyor.

Windows 11 şifrenizi sizden daha düzgün koruyacak!

Windows 11 22H2’de Kimlik Avı müdafaası varsayılan olarak aktifken, parola muhafaza seçenekleri devre dışı bırakıldığından, kullanıcıların bu özelliği açması gerekir.

Etkinleştirmek için Başlangıç > Ayarlar > Gizlilik ve güvenlik > Windows Güvenliği > Uygulama ve tarayıcı kontrolü > Prestije dayalı muhafaza ayarları’na gidin. Buradan ‘Beni parolanın yine kullanımı hakkında uyar’ ve ‘Güvenli olmayan parola depolaması hakkında beni uyar’ etiketli seçeneklerin bulunduğu Kimlik Avı müdafaası kısmına gidin.

Lansman, birkaç aydır platformda yapılan birinci kıymetli güncelleme olan Windows 11 22H2’deki güvenlik odaklı birkaç yeni eklemeden biriydi. Ayrıyeten, kullanıcıların Windows 11’de berbat hedefli uygulamalar çalıştırmasını engelleyen yeni bir AI özellikli sistem olan Smart App Control de lansmana dahil edildi. Araç, günlük olarak yenilenen bir AI modeli kullanarak, bir yürütülebilir evrakın oluşturduğu tehdit seviyesini ve tehdit seviyesinin yüksek olup olmadığını kıymetlendiriyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - İstanbul Kiralık Eşya Deposu - Nevşehir evden eve - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - fixbet - ELİTBAHİS GİRİŞ - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom