Teknoloji

Windows 7 ve Windows 8.1 kullananların dikkatine!

Bilgisayar dünyasının en büyük yazılım markası Windows, yıllardır piyasanın neredeyse tek hakimi. Şayet Apple’ın macOS’unu bir kenara bırakacak olursak, Windows’un pazar içerisinde rastgele bir rakibinin olduğunu söylemek imkansız. İşte tahminen de bu yüzden bilgisayar kullanıcılarının Windows’un kurallarına uymaktan öteki devası yok ve artık işveren oyunun kurallarını tekrar değiştiriyor.

Amerikalı teknoloji devi Microsoft tarafından yapılan açıklamaya nazaran, yarın yani 10 Ocak 2023 tarihinden itibaren Windows 7 ve Windows 8.1 işletim sistemleri için sunulan güncelleme hizmeti büsbütün sona erecek.

Windows 7 ve Windows 8.1 kullananların dikkatine!

Aslında bu sürpriz değil zira şirket zati bu iki işletim sistemi için 2020 yılından bu yana özellik güncellemesi sunmuyor yalnızca güvenlik paketleriyle eski dostlarını ayakta tutuyordu. Bununla birlikte yarından itibaren bu dayanak de sona erecek ve hem Windows 7 hem de Windows 8.1 kullanıcıları adeta bahtlarına terk edilecek.

Windows 7 birinci kere hayatımıza 22 Temmuz 2009 tarihinde girmişti yani neredeyse 14 yıldır kullanımda olan bir işletim sistemi. Windows 8.1 ise 27 Ağustos 2013 tarihinde çıktı lakin görüldüğü üzere onun yaşı Windows 7’ye nazaran çok daha genç. İşte ortalarında 4 yıl üzere değerli bir fark bulunan iki işletim sisteminin birebir anda emekliye ayrılması, Microsoft’un artık Windows 10’dan öncesini gözden çıkarttığının en açık göstergesi olarak yorumlandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al