Telefon

Xiaomi 13’ün şarj suratları belirli oldu!

Xiaomi için 2022 yılı bir oldukça ağır geçti. Çinli üretici bu süreçte bölümdeki pazar hissesini daha da artırmak için her segmentten telefonuyla kullanıcıların karşısına çıktı. Bunun dışında şimdi tanıtılmayan Xiaomi 13 serisi de daima gündemde. Aygıtlarla ilgili halihazırda birçok sızıntı mevcut. Son olarak serinin standart modelinin şarj yetenekleri ortaya çıktı.

Xiaomi 13 3C bilgi tabanında göründü

Xiaomi 13, 2211133C model numarasıyla 3C data tabanında ortaya çıktı. Buna nazaran akıllı telefon, selefinde olduğu üzere 67W şarj suratlarını destekleyecek. Doğal bu noktada aygıtın daha yüksek suratları desteklemesi de bekleniyordu, lakin son gelişmeyle bir arada bu beklenti sonuçsuz kaldı.

Önceki sızıntıları ele alırsak, seri selefine kıyasla daha ince çerçeveli 6.38 inç 120 Hz tazeleme hızı sunan OLED panele sahip olacak. Tıpkı vakitte FHD+ ekran çözünürlüğüyle gelecek. Öte yandan 50 Megapiksel ana sensörün başı çektiği üçlü kamera kurulumuna sahip olacak. Akıllı telefonun art panel tasarımıysa Xiaomi 11 Ultra’yı andırıyor.

Xiaomi 13, Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 işlemcisinden güç alacak. Yonga seti; selefinde olduğu üzere TSMC’nin 4 nm fabrikasyon sürecinden geçecek. Tıpkı vakitte bir adet Cortex X3, iki adet Cortex A720, iki adet A710 ve üç adet Cortex A510 çekirdeklerine mesken sahipliği yapacak. Grafik tarafında ise Adreno 740 bizleri karşılayacak.

Son olarak serinin kasım ayında tanıtılacağı belirtiliyor. Birinci etapta Çin’de satışa çıkacak seri daha sonra küresele de gelecek.

Peki siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Xiaomi 13 serisi, beklentileri karşılayacak mı? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!