Teknoloji

Xiaomi bunu da yaptı! Karşınızda akıllı atkı

Vücudumuzun sıcaklığını korumak hayatımız açısından değerli. Bilhassa soğuk havalarda ısımıza dikkat etmek daha da öncelik kazanıyor. Bu bağlamda boyun bölgemizi soğuktan korumak sıhhatimiz açısından kritik bir nokta. Pekala kıyafetlerimizi teknoloji ile buluşturmak soğuk havalarda işimize fayda mı? Bu soruya cevaben Xiaomi, Heating Scarf isimli akıllı atkısı ile karşımızda.

Soğuklara karşı akıllı atkı

Ülkemiz de dahil olmak üzere dünyanın bir çok yerinde havalar sıfır derecenin altına geriliyor. Örneğin Türkiye’de Aralık ayının ortalarına gerçek soğuk havalar kendini göstermeye başlayacak. Bu bağlamda şiddetli hava şartları ile gayret için Xiaomi, kullanıcılarına yeni bir tahlil sunuyor.

Xiaomi Heating Scarf, klasik atkılara kıyasla bir oldukça kalın yapıda. Paylaşılan datalara nazaran atkı açıldıktan sonra 3 saniye içerisinde kişiyi ısıtabiliyor. 38°C, 45°C ve 50°C olmak üzere üç farklı ısıtma seçeneğini kullanıcıya sunuyor. Ayrıyeten DuPont imzalı termal ısı materyalinden yararlanılıyor.

Herhangi bir anormallik durumunda aygıt gücünü kesip otomatik olarak kapanıyor. Burada sıcaklık çok yükselmişse yahut kısa devre oluşmuşsa kullanıcının ziyan görmesinin önüne geçmek amaçlanmış. Bütün bunlara ek olarak olağan atkılar üzere çamaşır makinesinde de yıkatılabiliyor.

Heating Scarf Çin’de 149 yuan yani 21 dolar fiyat etiketi ile satışa sunuluyor. Şuanda Xiaomi tarafından bu atkının yanında 5000 mAh bedelinde powerbank ikram ediliyor. Bu kampanyanın ileride geçerli olup olmadığını şimdi bilmiyoruz.

Peki siz Xiaomi Heating Scarf’ı nasıl buldunuz? Bu biçim eserler soğuk havalarda insanlara tahlil olabilir mi? Ülkemizde satışa sunulursa almayı düşünür müydünüz? Fikirlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşmayı unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al