YouTube

Elon Musk’ın ne yaptığı belirli değil: Artık de işe alım yapacak

Dünyanın en varlıklı insanları listenin birinci sırasında yer alan ve bu ayın başı itibariyle resmiyete dökülen Twitter alımı gündemin ayrılmaz bir modülü haline gelen Elon Musk, bir müddettir tanınan toplumsal medya platformundaki işten çıkartmalar ile gündeme geliyordu. Bilindiği üzere şirketi zaman alır almaz birinci iş olarak CEO’yu kovarak idare heyetini iptal eden, tüm yetkileri elinde topladıktan sonra çalışanların yarısına kapıyı gösteren Elon Musk, geçtiğimiz günlerde ise kalan çalışanlarıyla mülakat yapacağını duyurmuştu.

Elon Musk’ın ne yaptığı aşikâr değil: Artık de işe alım yapacak

İşte bu görüşmeler sırasında ortaya çıkan bilgilere nazaran Twitter’ın işvereni, kalan çalışan sayısının Twitter’ı yönetebilmek için yetersiz olduğunu ve tekrar büyük ölçekli işe alım programının başlatılacağını söylüyormuş. Öte yandan son vakitlerde Twitter’ın genel merkezinin San Francisco’dan Teksas’a taşınacağı istikametindeki savlara da çalışanları aracılığıyla karşılık veren ünlü milyarder, şimdilik bu türlü bir planın olmadığını lakin birkaç yıl içerisinde Twitter’ın 2 genel merkezli yapıya bürünebileceği ve ikinci genel merkezin ise tabi ki Teksas’a açılabileceğini belirtmekten de geri durmadı.

Son olarak Twitter’ın eline yüzüne bulaşan Mavi Tik olayını unutmayan Elon Musk, bu husus hakkındaki çalışmaların sürdüğünü belirtti ve grubundan Aralık sonuna kadar bu sorunun çözülmesini istediği belirtildi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking