Telefon

Xiaomi çıldırdı! Redmi’nin yeni modeli 10 dakikadan kısa müddette şarj olacak!

Teknoloji her geçen gün biraz daha gelişiyor. İşin hoş tarafı bu gelişimin suratı da katlanarak artıyor. Bu bahse verilebilecek en hoş örneklerin başında ise akıllı telefonlar geliyor.

Daha geçmişi birkaç on yıla dayanan cep telefonlarından sonra ortaya çıkan akıllı telefonlar, son derece süratli bir gelişim örneği gösterdiler ve kısa mühlet içerisinde birer teknoloji mükemmeli pozisyonuna yükseldiler. Fakat bu cihazların boyutlarını muhakkak bir düzeyde tutma ve birebir vakitte maliyeti de dengeleme gayreti, batarya kapasitelerinin istenildiği ölçüde geliştirilmesini engelliyor.

Xiaomi çıldırdı! Redmi’nin yeni modeli 10 dakikadan kısa müddette şarj olacak!

Öte yandan batarya konusunda şimdilik kalıcı bir tahlil üretemeyen teknoloji devleri ise, devayı daha süratli şarj yapan süratli şarj teknolojileri geliştirmekte buluyor. Bu bahiste atılmış en büyük adımı, geçtiğimiz Temmuz ayında piyasaya sürdüğü 10 Pro modeliyle iQOO atmıştı.

Çinli şirket tarafından satışa sunulan bu telefon 4.700mAh’lık bataryasını 200W süratli şarj teknolojisi sayesinde yalnızca 10 dakikada büsbütün doldurabiliyordu. İşte rekabete katılmak isteyen Redmi ise, önümüzdeki aylarda tanıtacağı Note 12 Pro+ modelini 210W süratli şarj teknolojisiyle donatmak istiyor. Bunun manası, Çinli akıllı telefon üreticisinin yeni modeli 10 dakikadan bile kısa bir müddette %100 doluluk oranına ulaşacak. Bakalım kesimin asıl devleri olan Samsung ve Apple bu mühletlere ne vakit yaklaşabilecek?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!