Telefon

Apple’dan iPhone bataryalarını korumak için yeni önlem!

Apple yeni iPhone 14 modelleri ile birlikte iOS 16 işletim sistemini de tanıttı. Yeni işletim sistemi telefonlarda birtakım meseleleri da beraberinde getirdi. Apple çeşitli güncellemeler ile birlikte ise bu meseleleri yavaş yavaş çözme uğraşında.

Şarj etme beklemede uyarısı nedir?

Şirket, bu güncellemelerle birlikte iOS 16’da iPhone modellerinde ‘şarj etme beklemede’ ihtarını ekledi. Pekala bu ihtar ne manaya geliyor ve bu ihtar ile karşılaşıldığında ne yapmak gerekiyor? iOS 16’da sunulan yeni ‘şarj etme beklemede’ uyarısı aşikâr başlı durumlarda karşımıza çıkıyor.

iPhone modelleri şarj sırasında fazla ısındığında telefon bu uyarıyı vererek bataryayı korumak ismine şarj sürecini askıya alıyor. Bu ihtar, telefonun güneş altında kalması ya da sıcak bir yerin üzerinde kalması sonucunda ortaya çıkabiliyor. Şarj sırasında hâli hazırda ısınan aygıtlar, bu üzere dış etmenler nedeniyle daha da fazla ısınabiliyor.

Apple, bu yanılgı bildirimi konusunda ise rastgele bir ayrıntı vermedi. Şirket bu ihtar konusunda “iPhone olağan sıcaklığa döndüğünde şarj süreci devam edecek” açıklaması ile yetiniyor. Yani bu durumda kullanıcıya fazla bir seçenek bırakılmış değil.

Telefonu soğutmak için izlenebilecek adımlar

Bildirimi görmezden gelip telefonu kullanmaya ve şarj etmeye devam etmek bir seçenek lakin bu hareket telefonunuz için birtakım ziyanları da beraberinde getirecektir. Vakitle, bataryanız çok ısınarak ziyan görecektir. Bu yüzden telefonu soğutmak için çeşitli adımlar atabilirsiniz. Bu adımları ise şu formda sıralayabiliriz:

  • Tüm uygulamaları, bilhassa de hücre bilgilerini kullananları durdurun
  • Parlaklığı azaltın yahut otomatik parlaklığı kullanın
  • Düşük Güç Modunu Açın
  • iPhone’u uçak moduna alın
  • iPhone’u büsbütün kapatın

Bu üzere tedbirlerin yanı sıra telefonunuzun yeni olup olmadığını da denetim etmenizi öneriyoruz. Apple, iPhone ve öbür aygıtlarında optimum batarya sıhhati için her vakit en son yazılım güncellemesini yapmanızı öneriyor. Pekala siz iPhone modellerinin verdiği ‘şart etme beklemede’ uyarısı konusunda ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Vatandaşlık İşemleri - message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Kiralık bahis sitesi