Teknoloji

Xiaomi, MIUI 14’ü Türkiye’de satılan bir model için daha yayınladı!

Xiaomi, yakın vakitte tanıttığı amiral gemisi modeli Xiaomi 12 için en yeni arayüzü olan MIUI 14’ü yayınladı. Tanınan aygıt, işletim sisteminin bu son sürümü sayesinde daha da güçlü ve çok istikametli bir aygıt olacak.

Xiaomi 12 Ülkemizde popüler

Xiaomi 12’yi ülkemizde 25 bin ₺ gibi sayıya satan firma son geliştirdiği MIUI 14 ile aygıtı daha da süratli yapıyor. MIUI 14’teki dikkat çeken başka gelişmeler ise güncellenen görsel tasarım. Yeni tasarım, sadelik ve kullanım kolaylığına odaklanarak daha minimalist ve çağdaş görünüyor.

Ana ekran, harika simgeler ve daha pak bir tertip ile daha sezgisel olacak formda tekrar tasarlanırken, renk paletleri tüm sistem genelinde daha dengeli hale getirilmiş.

Global için yayınlanan MIUI 14 güncellemesi ile Küresel ROM’un kullanan bir aygıta birinci sefer gönderilmiş oldu. Xiaomi 12, 2021 yılında piyasaya sürülen amiral gemisi bir aygıt. Kutudan Android 12 tabanlı MIUI 13 ile çıkış yapan aygıt şimdi rastgele bir Android yahut MIUI güncellemesi almamıştı.

Bugün yayınlanan Xiaomi 12 MIUI 14 güncellemesi ile aygıt, birinci Android ve MIUI güncellemesini almış oldu. Yeni Google Android 13 tabanlı MIUI 14 sürümü, birçok optimizasyon ve uygunlaştırmayı de beraberinde getiriyor. Güncellemenin derleme numarası ise V14.0.2.0 TLCMIXM’dir.

Cihazın değişiklik günlüğüse şu halde;

MIUI 14]: Hazır. İstikrarlı. Canlı.

Öne Çıkanlar

  • MIUI artık daha az bellek kullanıyor ve çok daha uzun mühletler boyunca süratli ve hassas olmaya devam ediyor.
  • Detaylara verilen kıymet, kişiselleştirmeyi tekrar tanımlıyor ve onu yeni bir düzeye taşıyor.

Temel deneyim

  • MIUI artık daha az bellek kullanıyor ve çok daha uzun müddetler boyunca süratli ve hassas olmaya devam ediyor.

Kişiselleştirme

  • Detaylara verilen ehemmiyet, kişiselleştirmeyi tekrar tanımlıyor ve onu yeni bir düzeye taşıyor.
  • Süper simgeler, Ana ekranınıza yeni bir görünüm kazandıracak. (Süper simgeleri kullanabilmek için Ana ekranı ve Temaları en son sürüme güncelleyin.)
  • Ana ekran klasörleri, en çok muhtaçlık duyduğunuz uygulamaları öne çıkararak onları sırf bir dokunuş ötenizde meblağ.

Daha fazla özellik ve iyileştirme

  • Ayarlar’da arama artık daha gelişmiş. Sonuçlardaki arama geçmişi ve kategoriler ile artık her şey çok daha net görünüyor.
[Sistem]
  • Android güvenlik düzeltme eki Ocak 2023’e güncellendi . Arttırılmış Sistem güvenliği.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking