Telefon

Netflix, iOS dizaynını değiştirdi! İşte yeni arayüz

Geçtiğimiz yılı ortalama 120 milyar dolar ziyan ile kapatan Netflix, yenilenme sürecine girdi. iPhone sahipleri için güncelleme yayınlayan şirket, Netflix iOS dizaynını yeniledi.

Netflix, iOS uygulamasının tasarımı değişti

Uygulamanın yeni arayüzünde bir sinemaya yahut gösteriye dokunduğunuzda, sanat kapağı genişleyerek onunla ilgili tüm ayrıntıları gösterecek biçimde tasarlandı. Çok Yakında sekmesini de tekrar tasarlayan şirket, ismini “Yenilikler” ile değiştirdi.

Kullanıcılar, Netflix uygulamasını birinci açtığında, platformda bulunan bir sineması yahut diziyi tanıtan büyük bir kart ile karşılaşıyor. Şirket, iPhone’un ivmeölçer sensörünü kullanarak anasayfadaki karta hareket özelliği kazandırdı.

Netflix uygulamasının en büyük sıkıntılarından biri olan filtreleme özelliği, yeni tasarım ile birlikte daha kolay hale getirildi. Artık uygulamanın rastgele bir kısmında gezerken arama ve filtreleme özelliğine daha süratli bir formda ulaşabileceksiniz.

Netflix uygulamasının yeni arayüzü üzerinde çalışan eski Netflix UI dizayncısı Janum Trivedi, projenin 2022’de geliştirilmeye başlandığını belirtti. Bahis hakkında açıklama yapan Trivedi, “Yeni reklam tasarımı ve nizamı, siz aygıtınızı hareket ettirdikçe hafif bir aydınlatma efekti ile reaksiyon veriyor. Etkileşimli yeni kart geçişi, kullanım tecrübesini artırmayı hedefliyor.” tabirlerine yer verdi.

Netflix, iOS uygulamasında profil animasyonlarını da değiştirdi. Profil değiştirme animasyonlarında daha yumuşak geçişler kullanıldı.

Netflix’in reklamlı abonelik planının Apple TV’de şimdi faal edilmediğini belirtmekte yarar var. Şirket, yeni üyelik planının Apple TV kullanıcılarına ne vakit sunulacağıyla ilgili rastgele bir açıklama yapmadı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking