Teknoloji

Xiaomi telefonunuzun batarya sıhhatini bu kodla öğrenebilirsiniz!

Telefonlarımızın batarya sıhhati birinci kullanımdan itibaren düşmeye başlar. Bu nedenle düzgün şarj döngüleri epey kıymetli. Ayrıyeten şarj esnasında telefonları kullanmakta pil sıhhatini berbat istikamette etkiliyor.

Peki telefonunuzun pil sıhhatini kolay bir kodla öğrenebileceğinizi biliyor muydunuz? İşte tüm ayrıntılarıyla sorunun yanıtı.

Xiaomi telefonların batarya sıhhatini basitçe öğrenin

Batarya sıhhati konusunda aygıtların optimizasyonu, uzun vadeli kullanım için epeyce kıymetli. Bugün sizlere, belli bir uygulamaya gereksinim duymadan telefonlarınızın pilinin durumunu gösterecek çok kolay bir kodu açıklayacağız.

Xiaomi, Redmi yahut POCO aygıtlarından rastgele birini kullanıyorsanız bu kolay kodla batarya detaylarınıza bakabilirsiniz.Kodu yazdığınız vakit birçok sayı ve ayrıntı göreceksiniz fakat bizim için değerli olan ayrıntıları ve bedelleri sizler için ayrıyeten değerlendirmeye alıyoruz. Haydi başlayalım…

Pil Sıhhati hakkında ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki kolay adımları yapmanız kâfi:

  • Telefon uygulamasını açın ve tuş kadrosu aracılığıyla şu kodu girin: *#*#6485#*#*
  • Bu kodu yazdıktan sonra, aygıtınızla ilgili çeşitli bilgilerin bulunduğu bir pencere otomatik olarak açılacak.

Bu menüde bilhassa aşağıdaki kodlara dikkat edin:

  • MB_06 (cihazın pil durumunu gösterir)
  • MF_02 (ilk kullanımdan bu yana gerçekleştirilen tam şarj döngülerini gösterir) Bu kod birtakım yeni aygıtlarda gözükmeyebilir.
  • MB_00 (mevcut pil yüzdesini gösterir)

Günümüzde kullanılan birçok akıllı telefon ve tablette lityum iyon yahut li-po pil teknolojileri kullanılıyor. Bu pil teknolojisinde dikkat etmeniz gereken nokta şarj döngüleridir. Aygıtınızın pilini %20’nin altına indirmemeye ve aygıtınızı %100 tam şarj döngüsünü doldurmamaya itina gösterirseniz, bataryanızı uzun yıllar kullanabilirsiniz.

Bu pil sıhhati makalemizi nasıl buldunuz?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Vatandaşlık İşemleri - message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Kiralık bahis sitesi