Telefon

Xiaomi uğursuzluk endişesiyle Xiaomi 13 serisini iptal mi etti?

Akıllı telefon dünyasının en değerli isimlerinden biri olan Xiaomi, yakın vakitte yeni amiral gemisi serisi Xiaami 13’ü resmen tanıtacak. Bugüne kadar gelen sızıntılarda kelam konusu bilgimizi destekliyor. Lakin dün akşam saatlerinde ortay atılan bir argüman, teknoloji dünyasının gündemine bomba üzere düştü.

Xiaomi’ye yakınlığıyla bilinen bir internet sitesi tarafından haberleştirilen teze nazaran Çinli teknoloji devi yakın vakitte tanıtmayı planladığı yeni serisinde 13 isimlendirmesini es geçerek 14’ü kullanacak. Bu savın temelinde ise büsbütün Çin kültüründeki inançlar yatıyor.

Xiaomi uğursuzluk dehşetiyle Xiaomi 13 serisini iptal mi etti?

Bilindiği üzere 13 sayısı uğursuzluğun bir sembolü olarak kabul ediliyor. Lakin Çin’de bu durum dünyanın geri kalan bölgesinden çok daha ileri düzeyde. Yani Çin halkı 13 sayısının uğursuzluğu konusunda ziyadesiyle ikna olmuş durumda. Bu nedenle Xiaomi 13 serisine donanım ve tasarım olarak ziyadesiyle güvenen Çinli şirket, batıl inançlar yüzünden sınıfta kalmak istemiyor.

Eğer bu tezler doğruysa ki hem kaynağın hem de argümanların içeriğinin dengeli olması bu durumun gerçek olabileceğini gösteriyor, yeni Xiaomi serisi Xiaomi 14 olarak piyasaya sürülecektir. Pekala bu durum telefonun genel satış performansı konusunda rastgele bir olumlu / olumsuz tesir oluşturur mu? Uzmanların görüşü ise bu isim değişikliğin satışlar üzerinde rastgele bir tesir bırakmayacağı istikametinde.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking