Telefon

Xiaomi zoru başardı! 10 dakikada tam şarj, Apple mühendisleri şaşkın!

Teknoloji kesimindeki büyük isimlerin başında gelen Xiaomi, şu sıralar süratli şarj teknolojilerine odaklanmış durumda. Çinli üretici hızlı şarj teknolojileri ile birlikte telefonları 10 dakikanın altında bir müddette tam şarja ulaştırmak için çabalıyor. Hali hazırda 5000 mAh’lık ortalama bir batarya 20 dakika üzere bir müddette şarj olabiliyor. Yani mevcutta bu mühletlere inmeyi başarmış markalar mevcut.

Fakat Xiaomi bu süreyi daha da aşağılara çekerek 10 dakikanın altına indirmek istiyor. Çinli üreticinin yeni geliştirdiği şarj teknolojisi ile bu durum gerçeğe dönüşecek. Yani artık telefonlarınızı 10 dakikadan da kısa bir müddet içerisinde şarj etmeniz mümkün olacak.

Xiaomi zoru başardı! 10 dakikada tam şarj, Apple mühendisleri şaşkın!

Hali hazırda geliştirme basamağında olan bu yeni şarj teknolojisinde büyük ilerleme kaydedilmiş durumda. Xiaomi mühendisleri şimdilerde telefonun soğutma sistemi üzerinde çalışıyorlar. Malum bu kadar yüksek süratli şarjlarda, çok sağlam bir soğutma sisteminin telefonu muhafazası gerekiyor.

Muhtemelen ufak pürüzler halledildiğinde bu yeni şarj teknolojisi, kullanıcıların beğenisine sunulacaktır. Tahminen de önümüzdeki yıl satışa çıkacak olan Xiaomi 13 ya da 13T serisinde bu süratli şarj özelliğini görebiliriz.

Apple’a kalsa bu kadar kısa vakitte bir telefon bataryasının kusursuz bir formda doldurulması mevcut şartlarla imkansız olarak değerlendirilmişti. Lakin görüldüğü üzere, yapan her şartta yapıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al