Teknoloji

Yapay zeka siyasi parti kurdu! Seçimlere girecek

Danimarka’da Leader Lars tarafından yönetilen bir parti, hükümet seçimlerine katılmaya çalışıyor. Bunun neresi değişik derseniz, parti başkanının bir yapay zeka olduğunu söylememiz herhalde kâfi olacaktır. Lars, seçmenlerin sıkıntılarını dinliyor ve onlarla sohbet ediyor.

Solcu olduğunu sav eden bir gazeteciye verdiği röportajda Lars, “Tüm insanların cinsiyet, köken ve ırk ayrımı gözetmeksizin eşit olduğuna inanıyorum” dedi ve devam etti: “Herkesin eşit fırsatlara sahip olmasını ve hiç kimse için ayrımcılık yapılmamasını vaat ediyorum.”

Lars, sol eğilimli bir yapay zeka ve bu tesadüf yapıtı ortaya çıkmış bir durum değil. Yapay zekayı geliştirenler, eğitiminde 1970 sonrasında ortaya çıkan dış fraksiyon Danimarka partilerinin siyasetlerinden faydalanmışlar.

Danimarka nüfusunun yüzde 20’si seçimlerde oy vermiyor ve partinin gayesi de bu seçmenlerin oylarını almak. Birçok siyasetçinin bilakis Lars halkın görüşlerini dinliyor ve dinledikçe de kendini geliştiriyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!