Teknoloji

Yatırımcılar Terra’nın kaçak kurucusunun izini sürmek için küme oluşturuyor!

Çöken Terra ( LUNA ) ekosisteminin ana şirketi Terraform Labs’ın kurucusu olan Do Kwon, yetkililerden kaçmaya devam ederken, bir küme kripto perakende yatırımcısı kaçağı bulmak için bir ortaya geldi.

Yatırımcılar Terra’nın kaçak kurucusunun izini sürmek için küme oluşturuyor!

Financial Times’dan Song Jung-a’nın 19 Ekim’de bildirdiğine nazaran , yaklaşık 4.400 kripto yatırımcısından oluşan UST Tazminat Kümesi (URG), Kwon’u global olarak avlamak için kuruldu ve üyeleri zati etkin ipuçlarını takip ediyor.

Grubun operasyonları, üyelerin en son ipuçlarını paylaştığı toplumsal medya platformu Discord aracılığıyla koordine ediliyor. Son ipuçları, isminin üzerinde Interpol tarafından kırmızı bülten bulunan Kwon’un Dubai, Rusya, Azerbaycan, Seyşeller yahut Mauritius’ta ikamet edebileceğini gösteriyor.

Kwon muhtemelen Dubai’de

Bununla birlikte, bölgenin kripto dostu düzenlemeleri nedeniyle Kwon’un Dubai’de olabileceğine dair kesin bir kanaat var.

“Dubai kripto dostu, çok milletlerarası (ön plana çıkmayacak) ve hudutlu iade mutabakatlarına sahip. Bir URG üyesi, “Verilerde görünen 3-5 saatlik vakit dilimi değişimi için en uygunu üzere görünüyor” dedi.

Interpol’ün hususa dahil olmasına karşın, kimi URG üyeleri ajansı, mesken sahibi ülkeye büyük ölçüde bağımlı olduğu için etkisiz olmakla suçladı.

Grup üyeleri ayrıyeten Terra’nın çöküşünden sonra değerli ölçüde hayat tasarrufuna sahip olduğunu argüman eden bireylerden oluşmaktadır. Kimileri da Kwon ve şirketine karşı toplu dava açtı.

Kwon yanlış yaptığını reddediyor

Kwon’un, Güney Koreli savcıların ülkenin menkul değerler maddelerini ihlal ettiği için kendisine karşı bir buyruk çıkardıktan sonra onun kaçmadığını savunurken, kazada rastgele bir yanlış yapmadığını inkar ettiğini belirtmekte yarar var.

Ancak uzmanlar, Kwon’un tutuklanması halinde kendisine yöneltilecek suçlamaların belgisiz olduğunu öne sürdü. Bunun nedeni, kripto para ünitelerinin Güney Kore’deki menkul değerler yasası kapsamında olup olmadığı konusundaki belirsizliktir.

Özellikle, Kwon’un nerede olduğu bilinmezken, yetkililer odaklarını Terraform Labs’ı yöneten yakın ortaklarına kaydırdı. Bu davada, bir Güney Kore mahkemesi kısa mühlet evvel savcıların Kwon’un Terraform Labs’ın ticari operasyonlarını yöneten yardımcısı için tutuklama buyruğu çıkarma talebini reddetti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!