Teknoloji

Yurt dışından telefon getirecekler dikkat: Yeni düzenleme yapıldı

Ticaret Bakanlığı, yaptığı açıklama ile yurt dışından ülkeye gelen yolcuların yanlarında getirdikleri telefon sayısını takip için yeni bir karar duyurdu. Bu karar ile yurt dışından gelen yolcuların 3 yıllık mühlet zarfında getirdikleri cep telefonu sayısının en fazla bir adet olacak formda sonlandırdı. Buna ek olarak bu telefonlar için yolcunun kimlik numarasına kayıtlı sınırlarla kullanılma kuralını da yaptıkları açıklamada açıkca belirtti.

Ticaret Bakanlığı’nın yaptığı açıklamada:

Söz konusu uygulama dahilinde, yolcu beraberi cep telefonu muafiyet limitinin (üç takvim yılında 1 adet) teknik takibini mümkün kılmak için, Ticaret Bakanlığı Gümrükler Koruma Genel Müdürlüğü koordinesinde değerli bir düzenleme hayata geçiriliyor. Ticaret Bakanlığı ile Bilgi Teknolojileri ve Bağlantı Kurumu bünyesinde yürütülen teknik çalışma kapsamında, yolcuların üç yıllık müddet zarfında getirdikleri cep telefonu sayısı takip edilecek ve yolcuların muafiyet haklarının ötesinde 3 yılda birden fazla telefon getirmesi önlenecek.” tabirleri kullanıldı.

Söz konusu uygulama 1 Kasım 2022 tarihi prestijiyle uygulamaya alınacak. Bu karar ile yolcu beraberinde getirilen cep telefonlarının takibi sağlanarak ferdî muafiyetlerin suiistimal edilmesinin önüne geçilecek.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!