Teknoloji

Yeni kriz kapıda! Fiyatı yüzde 300 artacak!

Koronavirüs ile başlayan krizler sürat kesmeden herkesin hayatını etkilemeye devam ediyor. Salgın ile başlayan sıkıntı devirle birlikte besin kıtlığı, çip kıtlığı üzere sorunlar ortaya çıktı. Tüm bunların sonucunda küresel enflasyon da patlak verdi.

Üzerine Rusya ve Ukrayna savaşının da eklenmesiyle artık küresel manada epeyce güç devirlerden geçtiğimizi söyleyebiliriz. Lakin artık ise yeni bir kriz daha yolda görünüyor. Bu kapsamda fiyatların yüzde 300 oranında artması bekleniyor.

Rusya’nın Avrupa’ya yönelik doğal gaz kısıtlamalarının sonucunda dünyayı kısa vakitte bir gübre krizine bekleniyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Putin ile son görüşmesinde Rus gübresinin ve tahıl eserlerinin kesintisiz ihracı ana gündem hususları ortasındaydı. Tahıl koridorunun akabinde muhtemel bir Gübre koridoru dünyayı bir defa daha rahatlatan bir gelişme olacak.

Savaşın şiddeti artarken ne yazık ki tek etkilenen savaş bölgesi olmuyor, bu bahiste tüm dünya da nasibini alacak diyebiliriz. Avrupa’yı tesiri altına alan doğal gaz krizinin, global manada bir gübre krizini peşinden getirmesi bekleniyor. Şayet önlenmezse pandeminin akabinde tedarik zincirinin aldığı ağır darbeler ortasına bir yenisi daha eklenecek.“

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!