Teknoloji

Yeni Togg prototipleri görücüye çıktı!

Yerli araba Togg’un uzun vakittir beklenen seri üretim faaliyetleri bu ayın sonunda başlıyor. Bir yandan da şarj istasyonlarının suramı ve araçların test süreçleri devam ediyor. 2 Togg prototipi Osmangazi Köprüsü güzergahında ve güvenlik tedbirleri altında kullanıcı tecrübesi testlerinin bir kısmını tamamladı.

Togg önümüzdeki günlerde C segment elektrikli SUV modelinin seri üretimine başlayacak. Ülkemizde önümüzdeki yılın birinci çeyreğinde, mart ayı içerisinde satışının başlayacağı iddia ediliyor. Avrupa pazarına ise 2024’ün 3. çeyreğinde girecek.

Aracın 2 farklı batarya ve motor seçeneği olacak. Bunlardan birincisi 150 kW gücünde ve 300 km menzile sahip olacak. İkincisi ise 300 kW motor gücüne ve 500 km menzil ile gelecek. Ayrıyeten her iki modelin de 180 kW süratli şarj dayanağına sahip olduğu belirtiliyor.

Togg prototipleri için test süreci devam ederken yapılan açıklamada şunlar söylendi: “Tüm güvenlik tedbirlerimizi alarak gerçek yol şartlarında yaptığımız kullanıcı tecrübesi testlerimiz planlarımız doğrultusunda devam ediyor.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!