Teknoloji

Yeni toplumsal medya düzenlemesi ile ilgili tüm detaylar!

Sosyal medya düzenlemesi bir müddettir Türkiye’nin gündeminde olan mevzular ortasında yer alıyordu. Bu kapsamda çalışmalar devam ederken ayrıntılar da gelmeye başlıyor. TBMM Adalet Komitesi’nde görüşülmeye devam eden ve “sosyal medya yasası” olarak özetlenen yeni yasanın tam metni de bu kapsamda toplumsal medyaya düştü.

Yeni toplumsal medya düzenlemesi ile ilgili tüm detaylar!

‘‘Dezenformasyon Yasası’’ olarak tanımlanan, gazeteci örgütlerinin “Sansür Yasası” olarak nitelediği yasa teklifi Meclis’in birinci gündem unsurlarından biriydi. Bu düzenlemeyle TCK’ya “Halkı aldatıcı bilgiyi alenen yayma” cürmü eklenerek, 1-3 yıl ortasında mahpus öngörülüyor. TBMM Genel Kurulu’nda görüşmelerine başlanan “Sansür Yasası’nın” birinci iki hususu ise kabul edildi.

AKP ve MHP’nin TBMM’ye sunduğu “sansür yasa teklifi” nedeni ise sorunlu bahislerden biri. 10 basın meslek örgütü temsilcisi de maddeyi protesto etmek için siyah maskeler takarak basın locasına girdi. Bu sırada CHP milletvekilleri de gazetecileri alkışlayarak, ellerindeki “Sansür yayasına hayır. Basın ve söz özgürlüğü istiyoruz. Anayasa’ya karşıt yasa geri çekilsin. ‘Yalan haber’ kime nazaran, neye göre” yazılı dövizleri açarak dayanak verdi. Şimdi toplumsal medya maddeleri ile ilgili düzenlemeler tam olarak hayata geçmiş değil. Bu kapsamda olacakları yakında sizlere duyurmaya devam edeceğiz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/