Teknoloji

Yetkililerden Do Kwon’a davet: Güney Kore pasaportunu iki hafta içinde teslim et!

Sorunlu Terra Labs kurucusu Do Kwon’un karşı karşıya olduğu meşakkatler, Güney Koreli yetkililerin pasaportunu iptal etmekle tehdit etmesinin akabinde derinleşiyor.

Yetkililerden Do Kwon’a davet: Güney Kore pasaportunu iki hafta içinde teslim et!

Yetkililere nazaran, nerede olduğu bilinmeyen Kwon’a, 60 milyar doları aşan Terra ( LUNA ) ekosistem çöküşünün akabinde kovuşturma olasılığıyla karşı karşıya kaldığı için belgeyi 14 gün içinde teslim etmesi yahut iptal edilmesi emredildi, Güney Kore Dışişleri Bakanlığı duyurdu.

Kwon pasaportu teslim etme buyruğu ver. Kaynak: Güney Kore Dışişleri Bakanlığı

Kazanın akabinde bir Seul mahkemesi, Kwon hakkında ülkeye dönmesini gerektiren bir tutuklama buyruğu çıkardı. Başlangıçta, kurucunun Singapur’da ikamet ettiği varsayılmıştır.

O vakitten beri kazada rastgele bir yanlış yapmadığını reddeden Kwon, kaçak durumunu reddettiği için Interpol tarafından yayınlanan bir kırmızı bülten altında.

Kwon’u Güney Kore’ye geri çekmek

Kwon’un pasaportunu teslim etmesi istikametindeki direktif, suçlamalarla yüzleşmesi için onu Güney Kore’ye geri çekecek tedbirlerden biri olarak görülebilir. Bilhassa, Kwon, Güney Kore’nin sermaye piyasası yasasını ihlal ettiği savıyla başka beş şahısla birlikte dolandırıcılık suçlamasıyla karşı karşıya. Tıpkı vakitte, Kwon’un Terra Labs’ı yöneten ortaklarından biri tutuklandı.

Sonuç olarak, hükümet Kwon’u evcilleştirmek için farklı tedbirlere başvurdu. Örneğin, savcıların Kwon’un 40 milyon dolarlık mal varlığını dondurduğu bildirildi.

Kwon’un varlıklarını dondurmak

Ancak Kwon, o vakitten beri yasal badireler ortasında faal olduğu Twitter aracılığıyla iddiayı reddetti.

“Bu palavrası yaymanın arkasındaki motivasyonu anlamıyorum – kas esnetme? Ancak ne emelle? Bir defa daha Kucoin ve OkEx kullanmıyorum, ticaret yapmak için vaktim yok, fonlar dondurulmadı. Kimin fonlarını dondurduklarını bilmiyorum lakin aferin onlara, umarım bunu yeterlilik için kullanırlar” dedi .

Bu, Güney Koreli savcıların Eylül ayında Kwon’a ilişkin yaklaşık 27,4 milyon dolarlık KuCoin cüzdanını dondurmasından sonra gelirken, kripto borsası Okex kısa müddet evvel hükümetin 39,6 milyon dolarlık ek dondurma taleplerini kabul etti.

Son vakitlerde, Kwon’a karşı dolandırıcılık tezleri, kurucuyla temaslı kuşkulu süreçlerin ortaya çıkmasından sonra arttı. Finbold , 27 Eylül’de Güney Koreli savcıların Kwon için tutuklama buyruğu çıkardığı haberlerinin ortaya çıkmasından sonra Kwon’un yaklaşık 3.313 BTC aktardığını argüman etti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!