Telefon

YouTube’dan içerik oluşturucularla bağlantı sağlayacak yenilik

YouTube, geçtiğimiz günlerde dizaynını büyük ölçüde değiştirerek kullanıcılarının daha kolay gezinti yapmasını hedeflediğini duyurdu. Görüntü paylaşım devi, uygulama içinde art plan rengini görüntünün tonlarıyla birebir yaparak daha uyumlu bir görünüm sundu. YouTube, artık de kanal sahiplerinin izleyicilerle Canlı Soru – Yanıt işlevini getirdi. Pekala özelliğin ayrıntıları neler ve nasıl kullanılacak? Haberin ayrıntılarına daima birlikte göz atalım.

YouTube Soru – Yanıt özelliği, canlı yayınlarda kullanılacak!

Sosyal medya platformu YouTube, içerik üreticilerin canlı yayınlar üzerinden etkileşim kurmasını sağlamak için Canlı Soru – Karşılık özelliğini duyurdu. Yenilik, canlı yayın sırasında izleyicilerin soru sormasını sağlayacak. Kanal sahipleri, bu işlevi kullanırken bahisle ilgili açıklama yaptığı sırada soruyu sabitleyebilecek. İşlevin hedeflerine bakınca Instagram’dan aşina olduğumuz özelliklerle benzerlik gösteriyor.

Toplumsal medya devi YouTube, Soru – Karşılık özelliğini sunarken şu açıklamaları yaptı:

“Canlı yayınlarınızı daha da etkileşimli hale getirecek Canlı Soru- Yanıt özelliğini tanıtıyoruz. Yeni özellik, direkt Canlı Kontrol Odası’ndan yayınlarınız ve Premier’leriniz sırasında canlı sohbette Soru-Cevap oturumları oluşturmanıza ve yönetmenize imkan tanır. Canlı Soru-Cevap ile izleyicileriniz tarafından yazılan bir dizi hususla ilgili soruyu yanıtlarken daha kolay bir topluluk oluşturabilirsiniz. Bu seçenek, akışınızı izleyenlerle etkileşim kurmanın öteki bir kusursuz yolu olan Canlı Anketlerin yanında görünecektir. “

İçerik oluşturucuları, alışılmış ki kelam konusu işlevi kullanırken yalnızca istediği soruları yanıtlayacak. Yeniden de izleyicilerin iletiler ortasından sıyrılarak iletmek istediği mevzuyu buradan daha rahat ulaştırabilirler. Ek olarak özelliği izlemek isterseniz aşağıdaki YouTube görüntüsüne tıklayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - İstanbul Eşya Depolama - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!