Teknoloji

Apple’ın sanal gerçeklik gözlüğü hakkında heyecanlandıran gelişme

Teknoloji dünyasının en değerli isimlerinden biri olan Apple, uzun bir müddettir sanal gerçeklik gözlüğü ile ilgili beklentilerin de muhatabı. Teknoloji dünyasında hakim olan görüşe nazaran, şayet bir pazarın süratli ve önemli bir gelişim içerisine girmesi isteniyorsa, o pazara Apple’ı katmak yapılabilecek en akla yatkın hareket olacaktır

. Zira Amerikalı devi, sahip olduğu teknolojinin ötesinde çok büyük bir reklam vasıtası. İşte bu sebeple Apple’ın sanal gerçeklik piyasasına giriş yapması, daldaki tüm isimler için de kıymetli bir gelişme olacaktır.

Öte yandan bugüne kadar gelen haberlerde, Apple’ın 2024 yılının sonlarından evvel bu türlü bir niyetinin olmadığı belirtiliyordu. Lakin ortaya atılan son savlar durumun pek de o denli olmayabileceğini gösterdi.

Apple’ın sanal gerçeklik gözlüğü hakkında heyecanlandıran gelişme

Apple’a yakınlığıyla bilinen birçok duyum kanalından kısa periyodik farklarla yapılan açıklamalarda, Amerikalı teknoloji devinin sanal gerçeklik gözlüğü üretimi için düğmeye bastığı ve birinci aygıtların 2023 yılının Mart ayında banttan indirileceği sav edildi. Şayet bu söylentiler doğruysa, yeni sanal gerçeklik gözlüğünü 2023’ün birinci yarısı içerisinde görebiliriz.

Ayrıca Apple tarafından üretilecek bu gözlüklerin sanal gerçeklik gözlüğü yahut arttırılmış gerçeklik gözlüğü halinde değil genişletilmiş gerçeklik gözlüğü olarak isimlendirileceği konuşuluyor. Doğrusu, daha evvel pek çok aygıtta yaptığı üzere mevcut teknolojiyi kendisine has formda yorumlamayı seven Apple’ın bölüme bu biçimde giriş yapması, epey akla yatkın bir gelişme olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!