YouTube

Dev toplumsal medya platformu erişime kapatıldı! Hem de Türkiye’de!

Sosyal medya platformlarının tartışmasız bahtı, doğup, büyüyüp ölmeleridir. Her ne kadar şimdilerde tanınan olan Facebook, Instagram, Twitter ve WhatsApp üzere isimler hiç güçten düşmeyecek üzere görünseler de, vaktin kimsenin gözünün yaşına bakmadığını bir kere daha hatırlatmakta yarar var.

Öte yandan toplumsal medya platformunun mevti bazen doğal yollarla yani artık kullanıcılarının ilgilenmemesi ile yaşanır bazen de belirli bir bölge yahut dünya genelinde uygulanan yasaklar listesinde isminin bulunması formunda cereyan edebeilir.

Dev toplumsal medya platformu erişime kapatıldı! Hem de Türkiye’de!

İşte gelen son haberlere nazaran, değerli toplumsal medya platformlarından biri olan Tumblr de Türkiye defterini kapatmak zorunda kaldı. Zorunda kaldı dediğimizden de anlayabileceğiniz üzere, Tumblr artık Türkiye’deki engelli sitelerden biri olarak kayıtlara geçti. Ünlü toplumsal medya platformunun yasaklanmasının gerisinde yatan sebep ise, Tumblr’in +18 görüntü ve görüntülere konut sahipliği yaptığı argümanlarından öteki bir şey değil.

Aslında Tumblr bir devrin en büyük toplumsal medya platformlarından biriyken bugün geldiği nokta hiç de iç açıcı değil. Zati her geçen gün pazar hissesinde daralma yaşayan Tumblr aslında artık ülkemizde çok kullanılan bir platform olmaktan çıktı. Lakin tekrar de şayet rastgele bir sebepten ötürü bu platformu ziyaret etmek isterseniz VPN servisi olmadan bu siteye erişebilmek pek mümkün olmayacaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - İstanbul Kiralık Eşya Deposu - Nevşehir evden eve - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - fixbet - ELİTBAHİS GİRİŞ - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom