Teknoloji

Zuckerberg, Apple’ı yerden yere vurdu!

Meta CEO’su Mark Zuckerberg’e nazaran WhatsApp, iMessage‘dan çok daha özel ve inançlı. Bu savını Facebook’ta yayınladığı gönderide lisana getiren Mark’a nazaran bunun nedeni, WhatsApp‘ın küme sohbetleri de dahil olmak üzere hem Android hem de iOS‘ta uçtan uca şifreleme kullanması. iMessage Android aygıtlara bildiri gönderirken daha inançsız olan SMS sistemine dönüyor.

Yeni sohbetleri tek bir tuşa dokunarak kaybolacak biçimde ayarlayabileceğinizi, böylelikle iletilerinizin telefonunuzdan açılmasını engelleyebileceğinizi, WhatsApp‘ın uçtan uca şifreli yedekleri olduğunu da ekliyor. Bu özelliklerden hiçbirinin iMessage kullanıcıları tarafından kullanılabilir olmadığından ötürü WhatsApp’ın daha inançlı olduğunu sav ediyor.

Zuckerberg‘in Facebook’taki gönderisinde bir de WhatsApp reklamı bulunuyor. Şirket, Ağustos ayında İngiltere’den başlayarak, eserlerinin saklılıkla ilgili özelliklerini kamuya vurgulayan global bir reklam kampanyası yürüteceğini duyurmuştu. Kampanyanın Meta için nasıl işleyeceğini söylemek için şimdi çok erken, lakin Meta’nın hala Facebook olarak bilinmesi, güvenlik ve saklılık açısından firmanın işi güç üzere görünüyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!