Teknoloji

2023’ün birinci haftasında kar kaydeden Bitcoin için sırada ne var?

2022’yi yatay bir ticaret modelinde bitirdikten sonra, Bitcoin ( BTC ) fiyatı yeni yıla kısa vadeli karlarla başladı, lakin paha hala temel takviye düzeylerinin altında. Bitcoin ayrıyeten makroekonomik haberler üzere ögelerden ilham alırken yeni düzeylere gerçek ivme kazanmaya çalışıyor.

2023’ün birinci haftasında çıkar kaydeden Bitcoin için sırada ne var?

Gerçekten de, 6 Ocak tarihli basın saatine nazaran Bitcoin, geçen haftaya nazaran yaklaşık %6,6 artışla 16.758 $ kıymetindeydi. Haftalık grafik, Bitcoin’in 2023 doruğunun 4 Ocak’ta 16.721 dolar olduğunu gösteriyor.

Bitcoin yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Kazançlara karşın, Bitcoin yatırımcıları, birinci kripto para ünitesi için yeni bir ralli başlatmak için muhtemel bir taban arıyor. Şu anda, 17.000 dolar düzeyi BTC için kilit bir direnç konumu olmaya devam ediyor.

Makroekonomik haberlerin BTC fiyatı üzerindeki etkisi

Son fiyat hareketine dayanarak, kripto ticareti uzmanı ve analist Michaël van de Poppe, 6 Ocak’ta bir tweet’te Bitcoin’in, bilhassa kıymetli makroekonomik dataların ortaya çıkmasıyla birlikte, dikkat edilmesi gereken kilit uzun durumları belirlerken takviyede olduğunu belirtti.

“[Bitcoin] 16.6K $’ın üzerinde bir kusmuktan kaçınmak ve üst taraflı ivmeyi sürdürmek için 16.6K $’ın üzerinde tutunmalıdır. Bu bağlamda, bugünkü datalarla, uzun vadeli süreçler için biraz daha düşük, 17 bin dolara yanlışsız bakıyor olabilirim” dedi.

Bitcoin fiyat tahlili tablosu. Kaynak: TradingView

Bitcoin’in 17.000$’a gerçek mümkün rallisi, Amerika Birleşik Devletleri’nin Kasım 2022’de şahit olduğu %3.7’den Aralık’ta %3.5’lik bir işsizlik oranı kaydetmesinden sonra kısmen takviye bulabilir. Ayrıyeten, ABD iktisadı Aralık’ta iddiası 200.000’den fazla 223.000 iş ekledi.

Bitcoin, Federal Rezerv para siyasetlerinden etkilenirken, istihdam dataları, kurumun faiz artırım kararının bir modülünü oluşturduğu için çok kıymetli olacak.

Ayrıca, kripto yatırımcıları ISM’nin piyasaya sürülmesine bakıyor olacaklar. Tedarik İdaresi Enstitüsü’nün (ISM), ABD genelinde hem imalat hem de imalat dışı kesimler için Satın Alma Yöneticileri Endeksini yahut PMI’yi ölçmekten bilhassa sorumlu olması dikkat caziptir.

Bitcoin düzgünleşme belirtileri göstermesine karşın, PricePredictions’daki makine tahsili algoritması, varlığın 2023’ün birinci ayında düşüş eğilimi içinde olabileceğini gösteriyor. Bu doğrultuda kestirim, Bitcoin’in 31 Ocak’ta 15.532 dolardan süreç göreceğini gösteriyor.

Bu ortada yatırımcılar, varlığın 2022 kilometre taşlarına dayanmasını umuyor olacak. Örneğin, piyasadaki gerilemeye karşın, Bitcoin’in blok zinciri 2022’de 8 trilyon doların üzerinde bir sürece şahit oldu.

Aynı vakitte, kripto kesimi oyuncuları, Bitcoin için karışık bir 2023 öngörürken, bir kısım FTX çöküşü üzere olaylardan daha fazla tesir beklerken, öbürleri 2024 halving olayını amiral gemisi kripto için değerli bir katalizör olarak öngörüyor.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking